"Більшість країн світу має парламентську модель правління. При цьому, або немає президента взагалі, або президент обирається в парламенті, але тоді всенародно обирається прем’єр-міністр, разом з командою. Наприклад, Німеччина - найпедантичніша країна, має парламентську модель. Центр фінансового світу - Великобританія - парламентська модель правління. Японія - найінтелектуальніша країна світу - парламентська модель. Але не потрібно абсолютизувати. Потрібно просто зрозуміти, що потрібно народу. Що їм ближче: обирати президента, чи прем’єра. Я готова підтримати і одну, і другу позицію", - заявила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко 25 червня у прямому ефірі 12 каналу в програмі "Суспільний діалог" у рамках візиту до Львова.
Ю.Тимошенко додала: "Я лише не погоджуся з тим, чого немає в світі. Змішали на око дві системи, утворився хаос, безлад, відсутність відповідальності, як в Україні після конституційної реформи 2004 року, за яку, дякувати Богу, ні я, ні моя команда, не голосували. У 2007 році, коли я йшла на дострокові парламентські вибори, ми пропонували країні, президенту, опозиції референдум з одного питання: "Що людям ближче: президентська або парламентська модель?". Ми зібрали 6 млн. підписів, але нам заблокували все. Сказали, що такий референдум країні не потрібен".
Ю.Тимошенко заявила, що впевнена у своїй перемозі на виборах в президенти. І після цього змінить Конституцію. "Як тільки виграємо, проведемо референдум. Це чисто психологічна річ. Залежно від того, що вибере народ, треба буде терміново міняти конституцію або на одну, або на другу модель. Залишати Конституцію, яка є, не допустимо".