Тисячі громадян Великобританії вимагали відставки прем’єра через офшорний скандал

18:27, 9 квітня 2016

Тисячі людей зібралися біля резиденції британського прем’єра Девіда Кемерона на Даунінг стріт у Лондоні після того як він визнав свою роль у офшорному скандалі. Про це повідомляє «Українська правда» з посиланням на The Mirror.

Протестувальники пройшли ходою по урядовій вулиці, тримаючи плакати з гаслами про відставку Кемерона і скандуючи відповідні гасла.

Акцію було організовано через соцмережу Facebook, учасників закликали приходити в гавайських сорочках і панамах – з натяком на скандал з «панамським архівом». На відповідній сторінці у мережі до участі в акції зголосились 2800 людей.

Водночас, на сайті петицій британського парламенту і уряду створено петицію, які вже підписали понад 90 тис. людей, з вимогою відставки Кемерона і проведення дострокових виборів.

Зазначимо, що сьогодні, 9 квітня, у Лондоні проходив форум консерваторів, на якому Кемерон визнав, що неправильно повівся в офшорному скандалі.

«Це був не найкращий мій тиждень. Я знаю, що варто було впоратися з цим краще і я міг би впоратися краще», - сказав Кемерон.

Як інформував ZAXID.NET, 7 квітня Кемерон визнав причетність до офшорної компанії свого батька. Він заявив, що продав компанію за 30 тис. фунтів незадовго до того, як очолив уряд.
Також він наголосив, що в період володіння акціями компанії платив прибутковий податок на дивіденди, не ухиляючись від сплати податків.

Представники опозиції закликали прем’єра піти у відставку у зв’язку з офшорним скандалом.

Нагадаємо, 3 квітня в десятках ЗМІ по всьому світу з’явилися публікації про причетність світових лідерів і знаменитостей до схем з відмивання грошей і ухилення від податків, які отримали загальну назву «Панамські документи».

В одному з матеріалів згадувалося ім’я батька прем’єра Великобританії біржового маклера і мультимільйонера Іена Кемерона, якому належав багамський інвестиційний фонд Blairmore Holdings. У розслідуванні зазначається, що за допомогою цього фонду, підприємець ухилявся від сплати податків у Великобританії.