Кабінет міністрів зобовязав міста подати списки квартирних черговиків. Щоб уточнити дані, у Львові розпочали перереєстрацію тих, хто претендує на помешкання.
Вона триває уже місяць, а у міську раду згоросилося лише 10% тих, хто стоїть на черзі. Тим часом, 1 листопада - уточення даних закінчиться і всіх, хто не звернувся, виключать із квартирної черги.
Раз на рік Микола Дзіковський навідується у Ратушу, щоб дізнатися, чи просунувся у черзі на квартиру. У списку він 51-й, отож чекати, сподівається, ще не довго. Тому й ретельно пильнує за всіма змінами, які відбуваються із черговиками.
А от Катерина Колоденська про перереєстрацію черговиків дізналася випадково. Натрапила на оголошення у газеті. Інакше, - каже, - точно не прийшла б у міську раду, адже у черзі аж пять тисяч 255-та.
Більшість черговиків, - запевняють у Ратуші, - про перереєстрацію знають, адже щороку зобовязані навідуватися у мерію, і повідомляти, чи не змінилися у них сімейні обставини. Щоправда, цьогоріч процедура особлива - дані збирають не для себе, а для КабМіну. Він зобовязав міста сформувати Єдиний державний реєстр черговиків.
За місяць, відколи у Львові триває перереєстрація черговиків, оновити свої дані прийшло лише 10% тих, хто у списку на державне житло. Якщо за наступний місяць, інші цього не зроблять, то назавжди втратять свій шанс на квартиру. Попередити кожного про таку небезпеку - нереально, - розводять руками у Ратуші.
Зважаючи на темпи перереєстрації, в чиновників прогнози не втішні - із списків можуть виключити аж до третини черговиків.