Львів готується до участі в програмі ЮНЕСКО «Місто читання». «Цей проект сталого розвитку дасть безпеку, освічених, високоінтелектуальних, культурних людей, яких ми не будемо вишукувати – вони будуть серед нас. Це – найбільша користь для Львова не як для міста абстрактного універсального, а для кожного з нас», – вважає начальник управління культури Львівської міської ради Ірина Подоляк.
Для боротьби за титул «Міста читання» Львів має подати відповідну аплікаційну форму та відповідати низці критеріїв, серед яких – якість освітніх програм, наявність літературних і культурних подій в місті, якісна робота бібліотек і книгарень, розвиток нових медіа і літературного туризму.
Конкурентами Львова будуть Краків, Прага, Гайдельберг, Тромсо, Ванкувер. Раніше титул «Місто читання» вже отримали Единбург, Мельбурн, Йова, Дублін, Рейк’явік, Норвіч. «Місто читання» кожні два роки має звітувати перед ЮНЕСКО про діяльність, щоб підтвердити свій статус.
Директор Літературного фестивалю у Львові Гриць Семенчук вважає, що перемога у цій програмі дасть можливість показати Львів світові в літературному плані.
«Ми маємо багато літературних подій і проектів, але тепер будемо мати змогу все структурувати і випрацювати стратегію не лише проведення, але й розвитку цих подій», – сказав він.
Як інформував ZAXID.NET, 21 лютого у Львові проходить мотиваційна конференція, з якої стартує участь Львова у програмі ЮНЕСКО «Місто читання». Управління культури Львівської міської ради спільно з Форумом видавців готує відповідну аплікаційну форму на здобуття почесного титулу для Львова – «Місто читання».
Зазначимо, директор програм Краківської Студії фестивалів Роберт Пясковскі на конференції щодо старту Львова у програмі ЮНЕСКО «Місто літератури» зазначив, що сучасна українська література модна в Польщі: «Близько 20 письменників з України мають змогу приїжджати в Краків, долучатися до суспільного, літературного життя. Можливо тому українська література така модна в Польщі та Кракові зокрема».