Томенко: Біда України ХХІ століття – комплекс малоросіянства

10:08, 18 квітня 2013

Народний депутат від опозиції Микола Томенко вважає бідою України ХХІ століття комплекс малоросіянства, який зберігся в українців з попередніх століть.

«Необхідно позбавитись комплексу малоросіянства, який зберігся навіть у тих політиків і політологів, які займали чи займають посади в Адміністрації Президента чи Кабінеті Міністрів та, отримуючи зарплати державних службовців, формально представляють Україну як незалежну державу», – цитує політика його прес-служба.

За словами Томенка, який очолює парламентський Комітет з питань свободи слова та інформації, дискусія про роль і місце заробітчан різних країн, особливо з Росії, в українському медіа-просторі вкотре шокує «оригінальними» аргументами їх прихильників.

«Так, наприклад, один із політологів, за сумісництвом лідер невпливової партії, вважає, що в Україні взагалі немає жодного журналіста, який міг би вести на належному рівні політичне ток-шоу. Інші фахівці припускають, що у нас немає фахових спортивних коментаторів, а тому варто запрошувати для цього іноземців. Причому, навіть незважаючи на те, що російські коментатори під час трансляції матчів на українському телебаченні російських футболістів називають «нашими» і переконливо доводять, що не існує різниці між Україною та Росією, а української мови немає», – зауважив Микола Томенко.

Так само, за його словами, «деякі політики та експерти, які обслуговують провладні політичні партії, говорять про те, що навіть якщо хтось із російських «звьозд» і принизив українців, то ми – терпляча і толерантна нація – мусимо ледь не радіти з цього, а не висловлювати незадоволення».

«Я як голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації, і людина, яка довгий час працює з журналістським середовищем України, переконаний, що ми маємо достатньо підготовлених, досвідчених і популярних журналістів, які здатні на належному рівні вести політичні ток-шоу, концерти або коментувати футбольні матчі», – наголосив Микола Томенко.

Він додав, що ніколи не потерпав від відсутності журналістської уваги і кілька років тому свідомо зробив заяву про те, що в силу своїх переконань, незважаючи на наполегливі запрошення, не братиме участі у політичних ток-шоу, які ведуть іноземні заробітчани.

«І цього принципу дотримуюсь вже кілька років», – зазначив Томенко.

Нагадаємо, одним з найуспішніших іноземних журналістів в Україні є Савік Шустер. Торік у серпні президент України Віктор Янукович підписав указ про присвоєння йому звання заслуженого журналіста України.

Савік Шустер є ведучим популярного політичного ток-шоу "Шустер live".

Рік тому Савік Шустер повідомив в ефірі, що на ім’я президента, прем’єра та керівництва Першого національного надходять листи з вимогою закрити програму «Шустер live» .

Минулого ефіру, 12 квітня, Савік Шустер повідомив, що деякі політики закидають йому, що він не має права вести політичне ток-шоу, будучи іноземцем. Ймовірно, він мав на увазі Миколу Томенка, який ще у 2010 році сказав, що журналісти-заробітчани з інших країн можуть працювати в українській журналістиці, але не мають права займатися політикою.