Томенко боїться, що в Україні ночами почнуть бити всіх незгідних з владою

22:15, 20 грудня 2010

Не найстрашніше, коли б´ють депутатів Верховної Ради, страшно, коли ночами почнуть бити всіх незгідних з владою по всій території України. Таку думку висловив сьогодні під час брифінгу у парламенті заступник голови Верховної Ради України Микола Томенко. Він також повідомив, що опозиція вимагатиме відповідної реакції на бійку, що трапилася у парламенті увечері 16 грудня, після якої кілька опозиціонерів потрапили з травмами до лікарні.

Віце-спікер зазначив, що сьогодні опозиція сподівалася, що Погоджувальна рада розпочнеться з інформації про те, як парламент збирається повертатися в цивілізоване демократичне русло, і «що зробить влада для того, щоб більше не було «грудневого побоїща», а була дискусія і приймалися рішення, враховуючи позицію меншості і враховуючи позицію суспільства». – повідомляє прес-служба ВРУ.

Водночас, коментуючи події 16 грудня, М.Томенко наголосив, що насправді не найстрашніше, коли по-звірячому б´ють депутатів, найстрашніше те, що влада продемонструвала, як можна діяти по відношенню до опозиції, і що цей метод перенесеться на всю територію України. Як приклад, він назвав не випадковим факт побиття дружини законно обраного ректора Донецького національного університету, нагадавши, що, такий вибір трудового колективу не підтримало Міністерство освіти та науки.

«Після такої історії у Верховній Раді, коли депутати з недоторканністю не можуть захистити себе і своє здоров´я, то як захистить себе депутат сільської чи районної ради», - сказав М.Томенко. За його словами, тепер депутати місцевих рад від опозиції боятимуться критикувати діяльність голів райадміністрацій, не те, щоб голів обладміністрацій. «Був показаний приклад, як можна ставити на місце опозицію у цій країні. І якщо висновки не будуть зроблені, то ми будемо кожен день очікувати такого роду звістки «з фронту», - підкреслив М.Томенко.

Заступник Голови Верховної Ради підкреслив, що влада не обійдеться заявами Віктора Януковича про підвищення «рівня політичної культури». Окрім того, за словами М.Томенка, Президент особисто повинен був звернутися до Генеральної прокуратури з приводу участі у бійці його прямих підлеглих, зокрема Д.Саламатіна, М.Злочевського.

Підсумовуючи, Заступник Голови Верховної Ради ще раз акцентував увагу на тому, що для опозиції є принциповим розгляд цієї події у Генеральній прокуратурі та відкриття кримінальних справ. «І якщо ці умови не будуть виконані, ми не розуміємо, як можна працювати у парламенті», - зазначив він.