Томенко назвав трагедією України політичних гопників при владі

17:45, 25 травня 2013

Комітет з питань свободи слова та інформації ухвалив рішення кожне наступне засідання починати з розгляду питання про побиття журналістів доки не завершиться розслідування цієї справи.

Про це повідомила прес-служба нардепа Миколи Томенка з посиланням на слова політика.

«Це безпрецедентний випадок, коли гопники у фактичній співпраці з міліцією побили спочатку учасників мітингу, а потім і журналістів. Те, що гопники б'ють журналістів, - то біда, але коли політичні гопники знаходяться при владі, - це вже трагедія», - зазначив Микола Томенко.

На його думку, сьогодні влада спрямовує свій ресурс разом з фіскальними та правоохоронними органами проти бізнесменів, що платять «неправильні» хабарі, щоб забрати бізнес або посадити їх у тюрму. Проти журналістів та громадян, щоб залякати, а проти політиків - щоб «поставити на місце».

«Нещодавно політичні гопники «попрацювали» і по відношенню до мене. Ще не почалися мерські виборчі перегони, а вже, очевидно, не без підтримки міліції на Оболоні «на общепринятом языке» з використанням модного для нинішньої правлячої еліти сленгу вночі була обписана низка будинків, в тому числі – районна адміністрація. З одного боку, зрозуміло, бо за класикою – якщо бояться, значить поважають. З іншого – непокоїть, що у політичній боротьбі у ХХІ столітті використані «печерні» методи», - зазначив народний депутат.

Нагадаємо, 18 травня у центрі Києва пройшов опозиційний марш та віче в межах акції «Вставай Україно!». Паралельно ПР організувала антифашистський мітинг.

Під час акцій сталася бійка між прихильниками ПР та свободівцями. На мітингу побили журналістку 5 каналу та фотокора «Комерсанта». Як повідомляють ЗМІ, журналістам вдалося впізнати одного з хлопців спортивної зовнішності, який брав участь у побитті журналістки Ольги Сніцарчук і фотографа Влада Соделя.

Сам хлопець заявляє, що був найнятий для участі в мітингу 18 травня в Києві на боці опозиції і не бив журналістку Ольгу Сніцарчук. Провадження про умисне нанесення легких тілесних ушкоджень слідчий перекваліфікував у хуліганство.

Згодом МВС почало службове розслідування з приводу бездіяльності своїх співробітників під час побиття журналістів 18 травня.