ТОП-10 рецептів цензури від голови Львівської облради

20:08, 10 березня 2017

Публічність – страшний сон очільника обласної ради і його кишенькових депутатів. Чому? Бо всім незгідним з їхньою позицією намагаються перекрити кисень – обмежити доступ до медіа, запровадити цензуру. Тому далі пропоную розглянути ТОП-10 проявів цензури, які регулює неписаний закон облради – Ганущинський циркуляр.

1. Монополія на прес-релізи. Коридорами обласної ради ширяться чутки, що прес-службу ЛОР просили викидати з прес-релізів усю інформацію про першого заступника голови ЛОР Парасковію Дворянин, яка є депутатом від «Самопомочі».

2. Сайт ЛОР = сайт БПП. Пробували колись полистати стрічку новин на офіційному сайті ЛОР? На більшості фото – Ганущин, Гірняк (не БПП, але близький соратник), Домчак. Загальні фото сесійного залу – акцент на фракції БПП. В заголовки часто виносяться прізвища Ганущин, Гичка, Домчак. Аж не віриться, що в ЛОР працює 9 фракцій, а не одна. А ще ходять слухи, що від фотографів не беруть світлини, на яких зображена Парасковія Дворянин. Варто зазначити, що офіційний сайт ЛОР – це не персональний сайт голови ЛОР і компанії. Він працює за кошти бюджету області і передбачає рівний доступ для всіх депутатів.

3. Темники для ЗМІ. Як то кажуть не для запису, представники різних львівських медіа розповідають, що головний посіпака голови ЛОР регулярно телефонує з проханнями не ставити новини про «Самопоміч» та Парасковію Дворянин.

4. Ефіри для своїх. От ще один факт – з цієї ж причини представники «Самопомочі» в обласній раді мають ускладнений доступ до спілкування з мешканцями в ефірі одного з місцевих телеканалів, навіть якщо мова іде про співпрацю на комерційній основі з оформленням відповідних документів.

5. Список погоджених коментаторів. Також доводилося чути інформацію про те, що журналістів просили не брати коментарів у представників «Самопомочі» під час сесії облради.

6. Коментарі дають лише свої люди, навіть якщо вони некомпетентні. Нещодавно колега телефонувала в прес-службу ЛОР щодо коментаря стосовно долі одного будинку в історичній частині Львова. Були підозри, що на нього поклали оком відомі магнати, щоб до своїх 400 об’єктів нерухомості додати ще один. Відповідь була приблизно такою: «Прокоментує Гірняк. А якщо він не в темі – то вивчить і прокоментує».

7. Ведеш сторінку у ФБ? Узгодь її з головою. Одного разу голові ЛОР не сподобалося, що на своїй приватній сторінці його колега опублікувала фото порожніх рядів у секторі БПП під час розгляду питання про російську окупацію.

8. Побачив камеру – забери собі. Під час нещодавнього засідання бюджетної комісії ЛОР я поставив камеру, яка знімала загальний план комісії. Відлучився на кілька хвилин, повертаюся в кабінет – а з моєю камерою в руках і щасливою усмішкою на обличчі до виходу крокує головний посіпака голови ЛОР. Довелося трошки посваритися, щоб поставити її назад. Але невже в обов’язки керуючого справами обласної ради входить вилучення камери, яка залишилася без журналіста!? Це можна розцінювати як крадіжку?

9. Фото Ганущина – тренд у соцмережах. Перше, що видно на сайті облради – фото її голови. Якщо скопіювати лінк новини з офіційного сайту і розшарити у соцмережах – на сторінці зразу з’явиться фото Ганущина. Та це радше прояв нарцисизму, а не цензури.

10. Ще один смішний випадок. У ЛОР готували промо-ролик, в якому керівництво ЛОР та голови депутатських фракцій зачитують українські вірші. Організатори процесу повідомили кумедну деталь: просимо учасників ролику не приходити на зйомки разом із дітьми, з дитиною буде зніматися лише Олександр Ганущин. Деколи, бажання показати керівника в позитивному образі доходить до абсурду.

***

Колеги-журналісти! Я не хочу нікого образити цим текстом. Я не маю жодних документальних підтверджень чи записів розмов з проханням цензурувати «Самопоміч». Це просто рефлексії на ту інформацію, яку довелося почути, а також особисті спостереження. Ми дякуємо усім, хто співпрацює з нами і допомагає поширювати наші позиції і думки. У нас проста мета – розвиток Львівської області, а також впровадження прозорості та публічності в усі процеси, які відбуваються в облраді.