Топ-10 змін для українського кіно

Чим важливий закон про підтримку кінематографа?

12:35, 23 вересня 2016

Верховна Рада ухвалила закон про державну підтримку кінематографії. Про необхідність його прийняття багато говорили кінематографісти. «Якщо він буде прийнятий, дуже сильно зміниться те, як ми будемо в подальшому працювати, зміниться на краще», - зазнчив напередодні голосування у Верховній Раді голова Держкіно Пилип Іллєнко. ZAXID.NET обрав 10 найважливіших для українського кіно змін.

  • Державна підтримка надається суб'єктам кінематографії незалежно від форм власності.
  • Державна підтримка кінематографії здійснюється за рахунок коштів Державного фонду підтримки кінематографії України, яким управляє Держкіно виключно на підставі рішення Ради з державної підтримки кінематографії.
  • Одним з джерел фінансування Держфонду підтримки кінематографії будуть відрахування від лотереї.
  • Закон передбачає можливість держпідтримки виробництва фільмів (до 80% вартості виробництва), серіалів (до 50% вартості виробництва). Виробництво документальних, просвітницьких, анімаційних фільмів, фільмів для дитячої аудиторії, авторських фільмів та фільмів-дебютів може фінансуватись до 100%.
  • Йдеться про субсидування закупівлі комплексів для показів фільмів у віддалених містах і селах з населенням не більше 250 тис. людей.
  • Щоб більше фільмів знімалося в Україні, в законі передбачено, що іноземним і українським кіновиробникам повертатимуть частину витрачених на фільми коштів - 25% від загальних витрат і 10% на виплату винагороди акторам.
  • Отримати субсидію на виробництво фільму та серіалу можуть лише національні фільми. При цьому під національними слід розуміти фільми, виробництво яких повністю або частково здійснено в Україні, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду яких створена українською або кримськотатарською мовою.
  • Телерадіоорганізації та інші демонстратори фільмів зобов’язані показувати національні фільми та твори національної кінематографічної спадщини: до 1 січня 2022 року – щонайменше 15% від загального щомісячного часу демонстрації фільмів, а після 1 січня 2022 року – щонайменше 30% від загального щомісячного часу демонстрації фільмів.
  • Реклама національних фільмів прирівнюється до соціальної, тобто може розміщуватися безкоштовно.
  • При порушеннях будь-якою особою авторського права у інтернеті суб’єкт цього права може звернутися до власника веб-сайту з заявою про припинення порушень. Власник веб-сайту зобов’язаний не пізніше 48 годин з моменту отримання заяви унеможливити доступ до контенту, щодо якого подано таку заяву.