Топ-5 книжок від Лариси Денисенко

10:07, 15 липня 2013

Лариса Денисенко, 40 років. Правник, письменниця. Зараз займається створенням журналів з прав людини для малечі «Правобукварик» та для підлітків «Абетка права», сценарист, екс-телеведуча культурологічного проекту «Документ» на 1+1. Улюблені автори: Ротт, Воннегут, Моріак, Жид, Уальд, Павич, Антонич, Оруелл, Гессе, Во, Капоте, Гашек, Бабель. Мандрує, вчиться новому, збирає равликів.

Оскільки я читаю постійно, дуже багато книжок мали вплив на мене, деякі – просто розважали, деякі – вчили писати, деякі – запрошували доєднатися до сонму героїв; деякі – не відпускали довго. Зараз я хочу представити п’ятірку книжок, всі вони є англомовною белетристикою.

ІВЛІН ВО, «ПОВЕРНЕННЯ В БРАЙДСХЕД»

«Це роман про те, як зачарованість будинком, зачарованість людиною – не відпускає, переноситься на тих, хто мешкає в цьому будинку, знаходиться в родинних зв’язках з людиною, котра причарувала тебе ще в юнацтві. І неважливо, що відбувається з тобою: війна, переміни, непорозуміння. Є те, що стало невід’ємною частиною тебе. Попри все. Роман екранізовано».

РОБЕРТСОН ДЕВІС, «ДЕПТФОРДСЬКА ТРИЛОГІЯ. П’ЯТИЙ ПЕРСОНАЖ. МАНТИКОРА. СВІТ ДИВОВИЖ»

«Один з потужніших письменників Канади представляє роман, котрий сповнений таємницями, почуттями, хвилюваннями, моральним вибором, виживанням. Що відбувається з людьми, котрі щільно ув’язують свою долю та долю інших людей з випадково випущеним з дитячих рук камінцем? Звичайно, що – драма. Сповнена містики, карколомних подій, викликів та стосунків».

ДЖОЗЕФ ХЕЛЛЕР «ЩОСЬ СТАЛОСЯ»

«Прекрасний роман про кризи. Середнього віку, постійної роботи, звичайного, подекуди остогидлого родинного життя. Про те, що ми виносимо назовні. Про те, що залишається недовареним всередині. Про справжні страждання та надумані переваги. Залишається актуальним й досі. Все наче нормально, все в порядку, як у всіх, але вже щось сталося. Роман екранізовано».

ІЄН МАК’ЮЕН «СПОКУТА»

«Психологи говорять про те, що натурам пристрасним йде на користь самоконтроль та стримування. Можливо, вони є правими, бо пристрасна нестриманість часто впливає не тільки на життя однієї людини, а потужним роком проходиться долями інших, небайдужих нам, людей. Роман екранізовано».

 

ДЖОНАТАН ЛІНН, ЕНТОНІ ДЖЕЙ «ТАК, ПАНЕ ПРЕМ’ЄР-МІНІСТРЕ!»

«Чудова сатира на британську бюрократію, на цю книгу звернула увагу Маргарет Тетчер і вона слугувала поштовхом до реформи управлінського апарату Великобританії. Чудовий стиль, звичайно, британський, аристократичний, але такий впізнаваний за своєю сутністю. Відзнято чудовий серіал компанією ВВС».