Топ-5 книжок від Ярослава Ґодуна

14:59, 2 грудня 2013

Ярослав Ґодун, 38 років. Польський дипломат, директор Польського Інституту у Києві, І Радник Посольства РП в Україні, кандидат теологічних наук, голова журі літературної премії імені Джозефа Конрада-Коженьовського. Автор численних статей з питань теології та культури.

Читання книжок дає нам можливість пізнання світу, гортаючи сторінки ми можемо побувати у далеких краях, пережити нові, незнані раніше емоції. Література збагачує нашу мову, адже відомо, що словарний запас людини прямо пропорційний кількості та якості прочитаних книг.

МІРЧА ЕЛІАДЕ, «ІСТОРІЯ ВІРИ ТА РЕЛІГІЙНИХ ІДЕЙ» Ця книжка стала для мене важливою у період пізнання себе та світу, бо завдяки потужній спробі опису та аналізу сакрум та типології релігійних образів світу та пов’язаних із ним вірувань, допомагала мені впорядкувати власний світ та краще зрозуміти способи оцінки та поведінки людини у різних культурах. Надзвичайно цікавою для мене стала інформація про божків, релігійні та міфологічні постаті та героїв літературних творів.


АЛЕКСАНДР СОЛЖЕНІЦИН, «АРХІПЕЛАГ ҐУЛАҐ» Я ціную, серед іншого, з огляду на те, що представляє він зворушливу історію мучеництва російського народу та інших народів Радянського Союзу. Автор, за допомогою поєднання елементів повісті, автобіографії, репортажу, спогадів свідків та учасників подій, представив образ тоталітаризму, який панував у Радянському Союзі. Ця книга є не тільки моторошним документом епохи, а й вказує на те, що ніщо так не змушує людей  співпереживати та вимагати змін, як жорстокість.


ЧЕСЛАВ МІЛОШ «РОДИННА ЄВРОПА» Я частково знайшов відповідь на питання, яке досить довго не давало мені спокою у період дозрівання, а саме: ким я є? – я-інший, я-поляк, я-східноєвропеєць (тобто я-мешканець тієї, може гіршої Європи). Ця книга навчила мене двом речам: дивитись на власне життя з певної перспективи; лише за допомогою самоаналізу, людина зможе відповісти на хвилюючі її запитання.



ЛЕШЕК КОЛАКОВСЬКИЙ «ОСНОВНІ НАПРЯМИ І ТЕЧІЇ МАРКСИЗМУ» Це твір, який мене не стільки сформував, скільки відповів на запитання, з чого повстало поняття марксизму. З цієї точки зору, ця книга є широко представленою історією важливої для людства ідеології та детально представляє усі її контексти: від стародавніх до сучасних.



АНДЖЕЙ СТАСЮК «ДОРОГОЮ НА БАБАДАҐ» Зрештою як і більшість його творів, не обов’язково репортажів – є для мене прикладом нового свіжого способу світосприйняття, який у Стасюка є переповненим оригінальністю, поезією та красою. Світ та настрій творів Стасюка є для мене дуже близькими…