Топ-фігурант справи «ПриватБанку» зміг переписати майно на родину після затримання

Володимира Яценка підозрюють в розкраданні 136 млн грн з «ПриватБанку» перед його націоналізацією

20:46, 11 березня 2021

Колишній заступник голови правління «ПриватБанку» Володимир Яценко після затриманням зміг переписати частину свого майна на родину. Про це йдеться у розслідуванні «Слідства.Інфо».

Яценка затримали близько опівдня 22 лютого. Проте вже ввечері того дня від Яценка до його цивільної дружини перейшли його корпоративні права в кількох компаніях, стверджують журналісти.

«Зокрема, йдеться про ТОВ «Фінтех бенд» – це та сама компанія, яка створювала Монобанк. Яценко переписав на цивільну дружину свою частку в цій компанії розміром 172 тис. грн. Також до родички перейшла частка Яценка розміром 488 тис. грн у компанії «Естейт сіті» і частка в 162 тис. грн у компанії «Ейсі дісі процесінг», – йдеться у розслідуванні.

відео slidstvo info

Вже наступного дня, 23 лютого, на доньку Яценка, Ганну, теж перейшли великі активи у двох аграрних компаніях. Зокрема, доньці повністю перейшла компанія «Улянівка агро» – 23 об’єкти нерухомості, 500 земельних ділянок і 17 автомобілів. Того ж дня донька отримала від батька 90% компанії «Машівка агро альянс». Ганні Яценко перейшла частка компанії у розмірі 32,5 млн гривень. У власності компанії – 28 об’єктів нерухомості, 2 483 земельні ділянки і 64 автомобілі.

«Це все відбувалося у той час, коли затриманий банкір перебував в ізоляторі тимчасового тримання. За інформацією журналістів, компанії переписувалися на підставі нотаріальної довіреності, яку Яценко підписав, ймовірно, напередодні затримання в «Борисполі», – йдеться у розслідуванні.

Видання пояснює, що зазвичай в таких справах НАБУ накладає попередній арешт на майно затриманих, а потім звертається до Вищого антикорупційного суду, який вирішує, чи арештовувати майно на постійній основі.

У прес-службі НАБУ журналістам відповіли, що детективи завчасно не ініціювали накладення тимчасового арешту на це майно через завантаженість та інші пріоритети. Водночас у НАБУ повідомили, що їм вдалося заарештувати майно, яке безпосередньо належало Яценку – 8 житлових будинків, 2 квартири, 20 земельних ділянок, 6 автомобілів та 1 судно.

Як інформував ZAXID.NET, Володимира Яценка затримали 22 лютого в аеропорту «Бориспіль» при спробі втечі з Дніпра у Відень чартерним рейсом. Генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що вчинив спробу втечі через «злив» планів правоохоронців.

Адвокати стверджували, що він вилетів на плановий огляд лікаря. За їхніми словами, довідка була видана австрійським лікарем ще 2 лютого. Захисники переконують, що Яценко планував повернутися в Україну, оскільки 25 лютого він із дружиною та дітьми мав летіти на відпочинок на Мальдіви – адвокати надали квитки й ваучери на відпочинок до 13 березня.

25 лютого ВАКС відправив під варту Володимира Яценка до 22 квітня 2021 року. Суддя також призначив альтернативою арешту заставу в 52 млн 210 тис. грн. Прокурори просили призначити Яценкові заставу у 136,8 млн грн, оскільки він фігурує у справі про розкрадання майже 137 млн грн. Цього ж дня він вніс заставу та вийшов з-під варти.

Пізніше стало відомо, що колишні члени правління «ПриватБанку» Дмитро Дубілет та Володимир Яценко вийшли зі складу бенефіціарів компанії «Фінтех Бенд», яка займається розробкою мобільного банку Monobank.