Торговельна війна Росії з Україною не принесе Москві користі, – радник Азарова

13:29, 20 серпня 2013

Торговельна війна Росії з Україною - лише короткостроковий тиск, який не принесе Москві жодної користі. Про це заявив голова Німецької групи радників при уряді України Рікардо Джуччі в інтерв'ю DW.

«Україні потрібні стабільні торговельні відносини з різними партнерами. А ті торговельні знущання, до яких вдається нині Росія, лише недвозначно дають зайвий раз зрозуміти, що навіть вступ до Митного союзу не призвів би до того, що цей партнер дотримувався би встановлених правил», – вважає Джуччі.

За його словами, не можна виключати, що такі торговельні перепони чинилися би і в Митному союзі – із суто політичних мотивів.

"Нинішні дії Росії лише вкотре підтверджують, що підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом – єдиний шлях вперед", - сказав він.

Відповідаючи на питання, які шляхи врегулювання суперечки з Росією він бачить, Джуччі сказав: «Першим кроком має стати спроба домовитися з Росією».

«Якщо ці переговори не матимуть результату, тоді Україні треба звертатися до Світової організації торгівлі. Адже і Україна, і Росія є членами СОТ. Саме для врегулювання торговельних суперечок, серед іншого, існує ця організація. Звертаючись до СОТ з приводу російських торговельних перепон, Україна може рахуватися з широкою підтримкою міжнародної спільноти, насамперед Європейського Союзу», – сказав він.

Джуччі переконаний, що «війна з Росією» - це «короткострокові підступи російської сторони, які не триватимуть довго».

Нагадаємо, першими жертвами російської стратегії стали Віктор Пінчук ("Інтерпайп") і Сергій Тарута (Індустріальний союз Донбасу): 16 липня прем'єр РФ Дмитро Медведєв оголосив про рішення російського уряду не продовжувати на друге півріччя квоти на безмитне ввезення українських труб. Потім Росія заборонила імпорт виробів корпорації Roshen Петра Порошенка.

Пізніше Федерація роботодавців України повідомила, що митниця РФ із 14 серпня зупинила весь український імпорт до своєї країни.

18 серпня радник Президента Російської Федерації Сергій Глазьєв заявив, що ускладнення митного оформлення вантажів на російсько-українському кордоні є разовою акцією, але у разі підписання Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом митне адміністрування може бути посилене.