14 осіб від початку року звернулося у прокуратуру зі скаргами, що над ними знущалися у міліції. В рік таких звернень надходить сотнями. Водночас, починаючи із 2005-го на Львівщині було порушили всього 37 кримінальних справ за катування проти правоохоронців. У слідчому відділі обласної прокуратури запевняють, що під час перевірок, скарги здебільшого не знаходять підтвердження. В той же час, вже більше людей потерпають від злочинців у погонах. При чому, історії вражають своєю жорстокістю та зухвалістю. Про катування затриманих, потерпілі, правозахисники та правоохоронці говоритимуть 17 березня о 21.30 на Телеканалі новин "24" у ток-шоу "Відверта розмова".
Автори ток-шоу помітили дивні тенденції: якщо раніше, стусани від міліціонерів діставалися переважно чоловікам, то останнім часом потерпілими стають і жінки.
25 лютого львів’янку пані Євгенію запросили у Галицький райвідділ міліції для дачі показів. У її знайомої пропала велика сума грошей і золоті прикраси. Пані Євгенія стверджує, що не брала їх, але правоохоронці не стали розбиратися. Зізнання вибивали, погрозами, штурханами і … електрошоком.
"Я прийшла у райвідділок з чоловіком, з яким разом була у гостях. В нас взяли покази, ніби все було нормально. А потім, мене попросили залишитися, щоб уточнити деякі деталі. Чоловікові ж сказали піти. І, коли я залишилася на одинці із міліціонерами, вони одразу почали ображати: ти злодійка, давай, признавайся, де сховала награбоване. Я стала себе захищати і тоді сів біля мене якийсь міліціонер і почав штрикати у ногу... електрошоком. Потім від почав мене бити, по ногах, по лиці і це все тривало 12 годин, аж поки я знесилена і в стані шоку не підписала все, що вони наперед заготували", - розповідає пані Євгенія.
Гості ток-шоу "Відверта розмова: Тортури в законі" обговорюватимуть, як не стати жертвою горе-правоохоронців і розкажуть, що треба знати, коли вас забирають у райвідділок.