Товарообіг між Україною і Росією в першому кварталі зріс на 57%, - Клюєв

08:10, 13 квітня 2011

У першому кварталі поточного року товарообіг між Україною і Росією продовжував зростати і на 57% перевищив відповідний показник 2010 року. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв журналістам у вівторок у Києві за підсумками роботи п'ятого засідання Групи високого рівня.

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Клює ва, за його словами, Україна і Росія за 2010 рік практично вийшли на рівень товарообігу 2008 року. Такі показники досягнуті не тільки за рахунок вартості газу, але і за рахунок співробітництва в машинобудуванні, в першу чергу, в енергомашинобудуванні, у нас починають активніше реалізовуватися спільні проекти і в авіабудуванні, і в космосі, зазначив Перший віце-прем'єр-міністр України.

Андрій Клюєв повідомив, що всі пріоритетні питання були обговорені під час сьогоднішньої роботи делегацій двох країн, і висловив упевненість, що економічне співробітництво України і Росії буде розвиватися достатньо інтенсивно.

Перший заступник Голови Уряду Російської Федерації Ігор Шувалов повідомив, що співголови Комітету з питань економічного співробітництва між Україною та Росією прем'єр-міністри двох країн Микола Азаров та Володимир Путін домовилися провести наступне засідання Комітету 7 червня. Він також зазначив, що в якості підготовки до цього засідання сьогодні були обговорені всі пріоритетні проекти, включаючи найбільш складні питання.

Перший заступник глави Уряду Росії констатував, що найбільш активно просувається проект в галузі ядерної енергетики. За іншими проектами сторони відзначають зацікавленість розвивати їх як можна швидше, але виникають різні складнощі бюрократичного та адміністративного характеру, зазначив Ігор Шувалов.

Він повідомив, що всього існує 27 пріоритетних спільних проектів, серед яких - проекти співробітництва в галузі авіабудування, космосу, в агропромисловому комплексі та у транспорті.

За словами Ігоря Шувалова, серед іншого обговорено проекти в галузі вивчення космічного простору і авіабудування, і сторони визначилися з найбільш складних питань, які необхідно найближчим часом вирішити. Він зазначив, що до 7 червня будуть підготовлені пропозиції щодо вирішення цих проблем.