У кожній країні є свої традиції не тільки святкування Нового року, а й традиції дарування подарунків, які можуть видатися трохи дивними для нас, але є цілком звичними для інших культур.
Популярний новорічний подарунок у Японії – граблі, щоб було чим загрібати щастя. Граблі з бамбука – «кумаде» роблять розміром від 10 см до 1,5 м і прикрашають різноманітними малюнками і талісманами. Японці також дарують один одному «осейбо» – традиційні нехитрі подарункові набори: баночки з консервами, шматки ароматного туалетного мила.
В італійських провінціях здавна існує такий звичай: 1 січня вранці треба принести додому «нову воду», набрану з джерела до сходу сонця і якомога раніше за інших. «Якщо тобі нічого подарувати друзям, – говорять італійці, – подаруй «нову воду» з маслиновою гілочкою». Вважається, що вона приносить щастя.
Австрійці вважають за краще дарувати на Новий рік необхідні в побуті речі. Крім практичних подарунків, популярним новорічним презентом в цій країні є запрошення на святковий вечір у знаменитій Віденській опері. Подібні знаки уваги оцінить і еліта, і молодь.
Англійці вважають неприйнятними широкі жести на подарунки. Їх улюблені подарунки - недорогі дрібнички: брелки для ключів, кухлі для пива, ароматичні свічки, симпатичні сувенірні ляльки і хитромудрі ложечки для заварювання чаю. Ці дрібниці - ознака їх щирості і прихильності до вас.
Американцям, навпаки, належить пальма першості у даруванні дорогих презентів. У середньому американець витрачає на подарунки від $50 до $800. Вони дарують один одному сигари, вина, парфуми, шарфи, кофти, дрібнички. Подарунки прийнято дарувати з чеком. Чек потрібен для того, щоб при потребі можна було повернути подарунок назад в магазин. У перших числах січня в магазинах бувають великі черги людей, які хочуть здати товар. Тому останнім часом серед американців зростає популярність так званих подарункових сертифікатів (GIFT CERTIFICATE). Це звичайна пластикова картка номіналом від 50 і вище доларів. Людина, яка отримала такий сертифікат, в будь-який зручний для неї час приходить в магазин і вибирає собі що-небудь до смаку.
У Скандинавії подарунки до Нового року загортають в красивий папір і запечатують червоним воском. До подарунку відповідальні скандинави докладають приказки або віршики з описом того, що з ним робити, оскільки той, хто цей подарунок приймає, може не зрозуміти, як вчинити з ним.
Єврейський Новий Рік називається Rosh Hashanah (рош Хашана). Це святий час, коли люди думають про вчинені гріхи, і обіцяють спокутувати їх наступного року добрими справами. Дітям дарують новий одяг. Люди печуть хліб і їдять фрукти.
Французи вважаються прихильниками оригінальних і непрактичних подарунків. Найчастіше їх вибір зупиняється на незвичних сувенірах або листівках. Незважаючи на те, що Франція - країна прекрасних парфумів, дарувати парфуми заміжній француженці не можна. Дарувати парфуми жінці у Франції може тільки її чоловік.
Поляки при виборі новорічних подарунків намагаються проявити фантазію і подарувати один одному що-небудь витончене: для жінок вибирають недорогу біжутерію, а для чоловіків - запонки, шийні хустки, ручки або гаманці.
Німці люблять дарувати на новорічне свято книги, невипадково ця нація вважається найбільш читаючою у світі. Але найприємнішим сюрпризом тут вважають подорож, напрям і тривалість якої залежить вже від сімейного бюджету.
Греки дарують один одному камінь, говорячи при цьому таке: «Нехай гроші господаря будуть такі ж важкі, як цей камінь». А якщо камінь маленький, то бажають: «Нехай більмо в оці у господаря буде таким же маленьким, як цей камінь». Не обходиться, звичайно, і без стандартних подарунків, таких як кошик з шампанським та вином.
Португальці особливе значення надають саморобним подарункам: мереживним скатертинам і серветкам, вишитим вручну гобеленам, дерев’яному посуду, виготовленому власноруч, різьбленим свічникам, скринькам і рамкам для фотографій.
Вас не зрозуміють, якщо подаруєте…
У китайців не прийнято на Новий рік дарувати годинники, оскільки для них цей предмет є нагадуванням про швидкоплинність і тлінність буття.
Образити японця можна, якщо подарувати йому на Новий рік квіти. Вважається, що такі подарунки мають право робити тільки члени імператорського роду. Від простого смертного японець квітки не прийме.
Французька заміжня жінка не прийме флакон парфумів від малознайомої людини, оскільки цей подарунок вважається інтимним, і його мають право дарувати тільки дуже близькі люди.
За матеріалами інтернет-ресурсів: «Вікіпедія», «Острів знань», «Пан та пані».