Трамвай на Сихів обіцяють запустити у листопаді

На маршруті буде 24 зупинки, 18 з яких облаштують для людей з особливими потребами

11:53, 6 вересня 2016

Відкриття трамвайної колії на Сихів у Львові заплановано на середину листопада. Про це повідомляє прес-служба міської ради. Проект реалізований на 85%, зараз роботи на завершальному етапі.

Всього на маршруті буде 24 зупинки, 18 з яких облаштують для людей з особливими потребами. Краї зупинок вже вимощено тактильною плиткою, посадочні платформи облаштовані на всьому маршруті.

За інформацією директора ЛКП «Львівавтодор» Олега Берези, основні роботи зараз проводять на ділянці від вул. Навроцького до вул. Липова Алея, а також на місці ринку «Санта-Барбара».

«Як тільки підприємці переїдуть на сучасний ринок на вул. Антонича, до 1 жовтня вони зобов’язалися зробити це, то залишиться прокласти ще близько 200 м колії», ― уточнив він.

На вул. Угорській – вул. В. Вернадського роботи виконані більш ніж на 90%. Тут влаштовані трамвайні плити та рейки, дорожнє покриття та водопровідна мережа, контактна мережа, посадочні платформи. Треба ще перенести частину ринку «Санта-Барбара» та збудувати на його місці дорогу. Трамвайні плити та рейки встановлюють також на розворотному кільці вкінці маршруту.

На вул. І. Свєнціцького – вул. Угорській каналізаційний колектор збудований більш, як наполовину. Залишилося ще встановити частину трамвайних плит, дорожнього покриття і пішохідної зони, трамвайних рейок та контактної мережі. Роботи виконані орієнтовно на 80%.

Для нового маршруту вже закупили два нові трамваї. Тут планують запустити 9 низькопідлогових трамваїв, два з яких вже курсують містом. 

Нагадаємо, для будівництва трамвайної колії на Сихів прокладуть 11,5 км колії в обидва боки по вул. Стуса вздовж пр. Червоної Калини до ринку «Санта-Барбара». Тендер на виконання робіт виграла компанія «ONUR» (Туреччина). Технічний нагляд за ремонтними роботами здійснює французька компанія «Еджіс Інтернешнл».

З Сихова до центру трамваєм можна буде дістатися на 25-30 хв. Окрім цього, проект має на меті зменшити транспортне навантаження найбільшого житлового масиву Львова (150 тис. мешканців), що матиме позитивний вплив на екологічну ситуацію району та соціальний добробут львів’ян.

Проект реалізовується за кошти з кредиту ЄБРР у розмірі 12 млн євро, гранту німецького уряду у 5 млн євро, 1,5 млн євро технічної допомоги ЄС та за 8,850 млн євро з коштів з міського бюджету.