Трамвайну колію на Сихів на зиму законсервують

18:44, 27 листопада 2014

Будівництво трамвайної колії на Сихів у Львові готове на 30%. Зараз на ділянці від вулиці Вернадського до вулиці Угорської завершують перший етап проекту.

Так званий «дорожній одяг» на майбутній колії до Сихівського моста уже практично готовий. Із того боку навіть почали вже вкладати плити. Закласти ними дотепер могли б і усю підготовану ділянку, – розповіли підрядники. Однак непередбачувані обставини трохи затримали першу частину будови. Насамперед йдеться про конфлікт з ринком «Санта-Барбара», який через будівництво колії потрібно перенести. А оскільки ще досі з вибором нової ділянки підприємці не визначились, частину робіт довелось перенести на весну.

За ринком «Санта-Барбара» якраз має бути розворотне кільце трамвайного маршруту. Якщо ми цього не збудуємо, трамвай не поїде.

Проблемою є й ремонт Хуторівського моста. Здавалось би, маленький місток, якихось 30 метрів. Але не відремонтувавши його, трамвай пустити неможливо, зауважив головний інженер компанії-підрядника Олександр Добоні.

Як відомо, будівництво сихівського трамваю відбувається завдяки позиції Європейського банку розвитку. «Співпраця Львова із ЄБРР є доволі успішною і тривалою», – наголосив під час свого візиту до нашого міста директор ЄБРР в Україні Шевкі Аджунер. «Менеджмент міста – це дуже далекоглядні люди і вони дуже прозоро проводять політику в місті. Саме тому з ними легко співпрацювати за вимогами Європейського банку. Звичайно, це великий проект, оскільки загалом проекти ЄБРР коливаються в межах від 10 до 20 млн євро. У Львові ми вже завершили чотири проекти. І плануємо наступні», – повідомив Шевкі Аджунер.

«Європейський банк розвитку дає нам 6 млн євро, німецький уряд дає грант 5 млн євро і ще орієнтовно 6 млн євро – це кошти міського бюджету. Ми порахували, що це є вигідно, тому що мешканці отримають комфорт. Адже трамвай – це найбільш екологічний і зручний вид транспорту», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Кількість виконаних робіт та закупівлю матеріалів на вимогу ЄБРР контролює незалежний консультант – французька компанія «Egis». «Без погодження інженера компанії робота не буде прийнята, а відповідно й оплачена. Контроль є постійним, щодня інженер працює на ділянці, інший – здійснює фінансовий контроль. Також є головний інженер та менеджер проекту», – пояснив керівник проекту з реконструкції та модернізації доріг Львова, представник компанії «Egis» П’єр Ів Тесьє.

Другий етап будівництва колії розпочнуть уже навесні. Найперше доведеться замінювати уже непридатний для використання колектор на вулиці Угорській. Це буде найбільшою складністю, наголосив директор ЛКП «Львівавтодор» Олег Береза. Зараз, за його словами, з банком ЄБРР погоджують необхідну суму коштів на ці роботи.

Що ж до рейок, які на початку робіт планували купувати в Росії, їх тепер замінять на австрійські. Щоправда, через це довелось і купувати й інші плити: «Ми будемо використовувати універсальні плити, які можна застосувати для різних типів рейок, а не тільки для австрійських. Додам, що вони відповідають тим же ж ціновим параметрам, що й раніше заплановані російські. Але за якістю та за хімічними показникам австрійські кращі», – пояснив Олег Береза.

Роботи на будівництві сихівської колії триватимуть ще до 15 грудня, а далі їх зупинять до весни.