Тренінг із фінансового менеджменту для державних службовців пройде в Ужгороді

16:30, 21 лютого 2009

В Ужгороді відбувся 4-ий тренінг для державних службовців середньої ланки на тему "Фінансовий менеджмент" у рамках навчання з керування та впровадження малих проектів, започаткованого проектом партнерства Канада-Україна "Регіональне врядування та розвиток" (Проект реалізується Канадським інститутом урбаністики за фінансової підтримки Канадського агентства міжнародного розвитку). Серію тренінгів було розпочато у жовтні 2008 та планується завершити у червні 2009 року, - повідомили ZAXID.NET в Ужгородському прес-клубі.

У його роботі взяли участь 21 особа з 7 районів та 3 міст Закарпаття.

До участі у заході, окрім регіональних експертів, організатори запросили фахівців з Польщі та Великобританії. Зокрема, під час першого дня тренінгу, Рафал Шпорко, тренер компанії "DS Consulting" (м. Гданськ, Польща) детальніше розповів про фінансове планування на етапі створення та реалізації проектів, як оптимально управляти грошовими потоками та досягти фінансової стабільності при реалізації та впровадженні проектів.

Проект "Регіональне врядування та розвиток" проводить інформування учасників навчання щодо можливостей отримання фінансування малих проектів з-поза бюджетних фондів, зокрема за кошти міжнародних фондів-донорів.

Експерт проекту ТАСІС "Сталий регіональний розвиток" Колін Меддок презентував можливості фінансування та вимоги до проектів з боку програм ЄС. За його словами, закарпатські проекти мають нагоду отримати підтримку від кількох великих європейських програм, зокрема Європейської програми добросусідства в рамках транскордонного співробітництва, серед яких програми партнерств Польща-Білорусь-Україна, Угорщина-Румунія-Словаччина-Україна, та інші програми Європейської комісії.

В той же час, в Україні розглядається можливість внутрішнього фінансування регіональних ініціатив. З цією метою розробляється Закон України про засади державної регіональної політики. Про це учасникам семінару розповів виконавчий директор "Асоціації агенцій регіонального розвитку України" Юрій Третяк. "Маємо на меті запровадити таку систему регіонального розвитку, в якій би чітко проводилося планування, фінансування та виконання проектів", - зазначив він. У країнах ЄС такий механізм діє вже давно через створення внутрішніх фондів, що надають можливість використовувати фінансові ресурси на місцях в регіонах.