Третина місцевих бюджетів Львівщини – під загрозою, - Валерій П’ятак

13:30, 16 травня 2011

Третина місцевих бюджетів у Львівській області є розбалансованими, повідомив 16 травня на прес-конференції заступник голови Львівської обласної ради Валерій П’ятак.

«Сьогодні якщо дивитися по місцевих бюджетах, особливо – базовий рівень, міста, села, селища – то порядку 263 місцеві бюджети виконали бюджет менше, ніж на 85%. Невиконання 15% вимагає аналізу і перегляду прийнятих бюджетів. Це означає, що бюджети прийняті із профіцитом, надуті бюджети, і прийде той період, коли, якщо держава не втрутиться, не дасть додаткового ресурсу… то платежі податкової частини будуть проблематичними», - зазначив Валерій П’ятак.

«1/3 місцевих бюджетів, практично, сьогодні під загрозою. Це – серйозно. В цілому по місцевих бюджетах сума розбалансованості сягає 180 млн грн», - додав він.

За словами П’ятака, Львівська обласна рада вже звернулася до керівництва держави з проханням надати додатковий ресурс для збалансування місцевих бюджетів у Львівській області. Втім, як додав голова бюджетної комісії Львівської обласної ради Ярослав Качмарик, перша відповідь Верховної Ради на це звернення була «песимістичною» - парламент запропонував розглянути це питання у Міністерстві фінансів.

Щодо звіту про виконання бюджету Львівської області за І-й квартал Ярослав Качмарик зазначив, що він буде розглядатися не на сесії облради, яка розпочнеться 17 травня, а на наступній. Водночас, за його словами, про тривожні сигнали неофіційно можна говорити вже зараз.

«Ми маємо дуже тривожну інформацію про те, що податкові надходження виконані на 97%. Причина? От уявіть собі: середня заробітна плата в грудні була десь 2252 грн на Львівщині, а за березень – 2138 грн. Тобто відбулося зменшення середньої заробітної плати, не дивлячись на те, що ми маємо макроекономічні показники на рівні державного бюджету», - наголосив Качмарик.

Як інформував ZAXID.NET , міський бюджет Львова за І-й квартал цього року є збитковим. За перші чотири місяці 2011 року до міського бюджету Львова надійшло 363,7 млн грн доходів, у той час як видаткова частина становила 404,9 млн грн. Відтак видатки перебільшили доходи на більш ніж 41 млн грн.