Третина місцевих бюджетів Львівщини недовиконана на понад 15%

22:34, 2 червня 2011

До місцевих бюджетів Львівської області у січні-травні 2011 року залучено 1212,9 млн грн доходів, що на 178,8 млн грн або 17,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. Проте виконання плану надходжень складає 92%. «Ми недобрали до місцевих бюджетів майже 105 млн грн». Про це заявив під час прес-конференції голова Державної податкової адміністрації у Львівській області Віталій Пекарчук.

В.Пекарчук зазначив: «79 стаття Бюджетного Кодексу говорить про те, що недовиконання дохідної частини місцевих бюджетів більше, як на 15% дає право місцевій раді переглянути показники доходів. Третина місцевих бюджетів Львівщини мають недовиконання дохідної частини більш, ніж на 15%. Ми не наполягаємо на обов’язковому їх перегляді. Однак говоримо, - ситуація, яка склалася - не дає нам можливості забезпечити виконання їх на 100%».

За його словами, податківці детально аналізували усі місцеві бюджети, та можливості з надходження податку з доходів фізичних осіб, який для них є основним.

В.Пекарчук повідомив: «На Львівщині зараз є 721 тис. працюючого населення. Із них 166 тис. (23%) – працівники бюджетної сфери. Ми переконані, що у бюджетній сфері зарплата виплачується не нижче мінімального рівня і виплачується постійно. 74 тис. осіб працює на великих підприємствах і підприємствах з іноземними інвестиціями. Ймовірно і тут зарплата перевищує мінімальний рівень і виплачується своєчасно. У середньому бізнесі працює 353 тис. осіб (49%), решта – у малому бізнесі. Ймовірність, що там є випадки, коли зарплата виплачується в конвертах або менше мінімального рівня, найбільша. Це підтверджує наша робота: саме в цьому секторі працювало більшість із 913 осіб без належного оформлення трудових відносин, яких ми виявили. Це ж підтверджує виявлені 1250 підприємств, де виплачували зарплату нижче мінімального рівня».

Він додав, що доводив бюджетній комісії Львівської обласної ради, що «навіть якщо забезпечимо виплату зарплати усіма суб’єктами господарювання не нижче мінімальної і коли всі працюючі будуть отримувати зарплату не в конвертах, все одно не забезпечимо виконання дохідної частини місцевих бюджетів на 100%. Цим ми можемо забезпечити лише 30 млн грн, а за 5 місяців відстаємо на 105 млн грн».

На його думку, для повного забезпечення виконання дохідної частини місцевих бюджетів необхідно розширити базу оподаткування, тобто створювати нові робочі місця, і наполегливо працювати над тим, щоб зарплата підвищувалася.

В.Пекарчук висловив сподівання, що місцеві бюджети на 2012 рік вдасться сформувати таким чином, щоб податківці могли забезпечити виконання їх дохідної частини. «Нехай вона буде напружена, але щоб вона була реальною», - додав податківець.