Третина довгобудів на території Львова – це житлові будинки, усі інші – нежитлова забудова: офісні приміщення, фінансові установи, інженерні споруди.
Про це інформують «Головні новини Львова».
Довгобуди є у кожному районі міста. Це об’єкти здебільшого приватної форми власності, які роками чи й десятиліттями стоять недобудовані. Один з таких – незавершений Палац культури – стоїть незавершеним близько 30 років. А у центрі мста, на вул. Куліша – недобудований об’єкт з 2008 року.
Як зазначають у Львівській міськраді, майже всі такі довгобуди мають власників, але продавати ці квадратні метри підприємці не поспішають, водночас, не маючи коштів їх завершити.
«Це не є приватні будинки. Це порожні цехи, це коробки багатоповерхівок, які починалися під офісні центри. Та економічна ситуація не сприяє…» – каже Андрій Павлів, директор департаменту містобудування Львівської міської ради.
Щоправда, запевняють фахівці, у порівнянні з минулими роками «мертвих» квадратних метрів поменшало.
Начальник відділу статистики Головного управління у Львівській області Лариса Сотникова розповідає: «За останні роки їхня кількість зменшується. Порівняно з 2000 роком – вдвічі менше. З 2005 на чверть, і ми маємо таку позитивну динаміку скорочення кількості об’єктів».
Дивіться детальніше о 18.30 у "Нашому репортері" на Новому каналі та о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.
Як інформував ZAXID.NET, у липні голова Львівської ОДА Михайло Костюк доручив розробити план добудови незавершених житлових об’єктів у області. Нагадаємо, на кінець 2011 року в області було зафіксовано майже 900 об’єктів незавершеного будівництва, з них близько 160 – незавершена житлова забудова.