Поїхати за кордон на постійне місце проживання хотіли б 30% українців. Про це свідчать дані дослідження, проведеного Соціологічною групою «Рейтинг» у вересні 2016 року.
«30% опитаних українців швидше хотіли б поїхати за кордон на постійне місце проживання (майже 65% - швидше не хотіли б), 40% - хотіли б працювати за кордоном», - йдеться в повідомленні.
Як наголошується, бажання поїхати за кордон на постійне місце проживання або на роботу виявляють здебільшого жителі західного і центрального регіонів, чоловіки, люди молодшого віку, з високим рівнем освіти і доходів. Серед основних причин виїзду називаються: отримання кращих умов життя (53%), бажання забезпечити краще майбутнє для дітей (41%), відсутність гідної роботи в Україні (32%). Серед тих, хто висловив бажання працювати за кордоном, лише чверть оцінила свої шанси на роботу за кордоном як значні, ще половина - як незначні, а 12% вважають, що у них взагалі немає шансів, кожен десятий – не визначився.
Майже 40% опитаних, які бажають працювати за кордоном, готові лишитися там на термін від 1 до 5 років, натомість більшість опитаних відвідувачів візових центрів розглядають можливість лишитися працювати за кордоном на більш короткий термін – до 1 року. Також люди старшого віку, прихильники вступу до Митного Союзу, респонденти без досвіду роботи за кордоном більше орієнтовані на більш короткотривале перебування за кордоном. Натомість молодь, прихильники євроінтеграції скоріше готові лишитися на більш тривалий термін – від 3 років, а респонденти з досвідом роботи за кордоном – частіше розглядають можливість виїзду за кордон на постійне місце проживання.
Дві третини опитаних українців, за умови, що вони матимуть постійну роботу за кордоном, скоріше повернулися б в Україну через деякий час, 15% - скоріше не повернулися б. Серед респондентів, які висловили бажання працювати за кордоном, готових повернутися в Україну менше (57%), серед відвідувачів візових центрів – ще менше (52%).
Соцопитування проводилося серед громадян України віком від 18 років і старших. Всього було опитано 2 тис. респондентів за допомогою собистого формалізованого інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження становила не більше 2,2%. Терміни проведення дослідження: 16-22 вересня 2016 року. Учасниками опитування також стали відвідувачі візових центрів, які хотіли б працювати за кордоном (Львів, Житомир, Харків). Всього опитали 450 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження становила не більше 5%. Дослідження проводило 16-27 вересня 2016 року.