Третій - не зайвий

Як «Шахтар» розгромив бельгійський «Андерлехт» на «Арені Львів»

12:49, 11 березня 2016

Перший матч 1/8 фіналу Ліги Європи донецького «Шахтаря» проти брюссельського «Андерлехту» завершився прогнозованою перемогою – 3:1.

Матч «гірників» проти бельгійського клубу не обіцяв стати аншлагом, хоча й донеччани були беззаперечними фаворитами поєдинку. Львів’яни та гості міста перенаситились великим футболом, тому цифра відвідуваності цього матчу – 23 621 глядач – вже не здивувала навіть найбільш відданих вболівальників «Шахтаря».

Глядацька мішанка цього матчу була стандартною – трохи місцевих і багато гостей із області та сусідніх регіонів. Щоправда, напевне через невисокий рівень інтересу з боку місцевого вболівальника на останніх матчах «Шахтаря» все частіше можна зустріти організовані групи вболівальників зі сходу України. У той вечір тут не бракувало гостей з Маріуполя, Дніпропетровська і навіть із самого Донецька. Все частіше на «Арені Львів» можна побачити вболівальників в яскравих помаранчевих касках клубу.

Визначити справжніх фанів донеччан від звичайних глядачів, які спокусились на лейбл Ліги Європи, можна під час виконання гімну донецького клубу. Із більш, ніж 20-тисячного натовпу, вболівальники лише невеликими острівцями піднімались, коли над стадіном лунала головна пісня «Шахтаря».

Вболівальник із шахти «Лідіївка», що біля Донецьку. Фото: ФК «Шахтар».

Однак «Арена Львів» вміє вболівати навіть тоді, коли верхній ярус світить напівпорожніми трибунами. Головне, аби була гра. А того вечора гра пішла із перших хвилин і вже на 24 хв «гірники» вели в рахунку 2:0. Спочатку фантастичним голом у кут воріт відзначився Тайсон, а вже за кілька хвилин головою у ворота забив Олександр Кучер. До речі, для футболіста збірної України цей м’яч став першим в єврокубках.

Представники «Андерлехту» поділились опісля, що не дуже розраховували на перемогу у Львові, однак пропустити два голи вже на початку зустрічі не сподівались. «Шахтар» був фантастичним на контратаках і користувався вільними зонами, які не встигали закривати бельгійські футболісти. Як результат – «Шахтар» міг знову подвоїти рахунок зустрічі ще до завершення першого тайму.

Донеччани святкують гол Тайсона. Фото: ФК «Шахтар».

Пізніше Мірча Луческу додав, що рахунок повинен був бути більшим. За його словами, він залишився задоволеним грою. Як і очікувалось, румунський наставник переграв свого албанського колегу із «Андерлехту» стратегічно – Мірча Луческу вдало замінив дискваліфікованого Тараса Степаненка у центрі поля молодими півзахисниками Максимом Малишевим та Віктор Коваленком, а також обіграв бельгійців у стандартах, з яких вони часто пропускають останнім часом.

При такій грі «Шахтарю» не було чого жалітись на стриманість львівських трибун – «Арена Львів», відчувши азарт та агресію «гірників, голосно гнала донеччан вперед.

Павло Ельянов, Анна, Марія та Наталя Музичук, Віта та Юрко Криворучко. Фото: Facebook/Віта Чулівська.

А вище, у VIP-зоні, підтримати «гірників» прийшли відомі українські гросмейстери – Павло Ельянов, сестри Музичук з мамою та подружжя Криворучко. Напередодні донецький «Шахтар» подарував Марії Музичук, яка зараз захищає титул шахової королеви світу у Львові, футболку з автографами гравців, а також запросив на гру. Українська чемпіонка скористалася запрошенням і вихідним у турнірі днем й прийшла на матч Ліги Європи.

Вболівальники із Долини. Фото: ZAXID.NET.

На нижчому секторі яскраво виділялась родина із Долини, що на Івано-Франківщині. Як виявилось, сімя до кожного матчу «Шахтаря» готується по-особливому, а цього вечора навіть потрапила у телетрансляцію матчу. Долиняни приїжджають до Львова на матч «гірників» підтримати не так команду Луческу, як український клуб. Усі – розмальовані національними кольорами, немов в Україні знову проводять Євро.

Вболівальники зі Сум. Фото: ZAXID.NET.

А на сусідньому секторі – зовсім інша картина. Поруч із вболівальниками зі Львова, які прийшли на матч без символіки і лише задля красивого футболу, розташувалися гості із Маріуполя. Ще вище – футбольні вболівальники із Сум. Щоправда, останні прийшли на матч вболівати проти «Шахтаря», оскільки гаряче підтримують «Динамо». Поважного, здавалося б, віку чоловіки не переставали дивувати публіку новими і новими викриками – мовляв, львів’яни, як ви можете підтримувати «Шахтар»? На щастя, сусіди із їхнього сектору дивились на це шоу швидше з іронією, аніж з агресією.

У Львові також не рідкість зустріти на матчах «Шахтаря» фанатів із символікою «Карпат». Цього вечора їх теж не бракувало. Львівський клуб разом із «Ареною Львів» навіть скористався грою «гірників» у Лізі Європи і впродовж поєдинку продавав квитки на матч «Карпати» - «Динамо». Щоправда, торгівля була слабенькою – все ж таки витратити два вечори поспіль на футбол не кожному і по кишені, і по часу.

На початку другого тайму «Шахтар» помітно розслабився, а Луческу вирішив замінити травмованого Тайсона. Трибуни вже не підстрибували в екстазі, а лиш апатично лузали насіння. До слова, пояснити іноземним вболівальникам, чому український футбол йде завжди в парі із цією звичкою, майже неможливо. Трибуни, як і сам «Шахтар», якось і непомітили, як пропустили від «Андерлехту» - на 68 хв забив один із кращих бомбардирів бельгійців Френк Ачімпонг.

«Ми добре почали у другому таймі, - прокоментував пізніше головний тренер «Андерлехту» Беснік Хасі, - і навіть змогли контролювати гру. Однак потім пропустили необов’язковий гол. Третій м’яч у наші ворота був дійсно зайвим. Фактично, ми поступились «Шахтарю» через індивідуальні помилки деяких футболістів, оскільки гру своєї команди я оцінюю дуже високо».

Однак для «гірників», яких очікує серйозна боротьба у Брюсселі, цей гол аж ніяк не був зайвим. Мірча Луческу опісля розвіяв будь-які ілюзії тих, хто вже відправив «Шахтар» у чвертьфінал Ліги Європи.

«В Бельгії нас чекає важка гра. Очікую, що це буде силовий, виснажливий футбол. В «Андерлехті» є сильні, атлетичні гравці, які спробують взяти на рідному полі реванш», - прокоментував тренер.

Гол Едуардо на 79 хв у ворота «Андерлехту» подарував «гірникам» дійсно комфортну перевагу. Однак, знаючи характер та амбіції «Шахтаря», сумнівно, що у матчі-відповіді команда Мірчі Луческу гратиме на мінімальну поразку або ж нічию.

У свою чергу, бельгійські журналісти мало переймалися поразкою від «Шахтаря» - їх більше цікавила недільна гра «Андерлехту» у чемпіонаті Бельгії проти «Кортрейку». Команді Бесніка Хасі потрібно будь-що вигравати, розповіли колеги із Брюсселю, інакше це може коштувати «голови» головному наставнику клубу. Наразі «Андерлехт» займає 3 місце у чемпіонаті Бельгії, а «Кортрейк» - восьме.

Матч-відповідь «Андерлехт» - «Шахтар» відбудеться 17 березня у Брюсселі. Аби пройти у чвертьфінал Ліги Європи «гірникам» достатньо зіграти внічию.