Заступник начальника мобілізаційного відділу мобілізаційного управління Міністерства оборони Олександр Правдивець повідомив, що третя хвиля мобілізації може зачепити військовозобов'язаних, які не служили в армії.
Про це він заявив на брифінгу в четвер, 24 липня, передає «ЛІГАБізнесІнформ».
Олександр Правдивець зазначив, що найперше будуть призиватися військовозобов'язані першої категорії, які пройшли підготовку у Збройних силах України і мають військово-облікову спеціальність.
«Також, можливо, будуть призиватися військовозобов'язані, які не служили в армії і не мають відповідної військової підготовки. Це військовозобов'язані другої категорії, які передані в запас по досягненню 25-річного віку, а також ті, хто пройшли підготовку на кафедрах у вищих навчальних закладах. Вони спочатку будуть призиватися в навчальні підрозділи, де протягом місяця з ними будуть проводитися заняття за відповідними програмами підготовки, для кожної спеціальності вони різні за тривалістю, потім – підрозділ, бойове злагодження, ротація на заміну інших підрозділів в зоні АТО або посилення державного кордону», - сказав він.
Коментуючи рішення підняти граничний вік військовослужбовців до 60 років, Правдивець зазначив, що ніхто не збирається закликати на службу літніх людей.
«Це зроблено для того, щоб легалізувати і дати соціальне забезпечення добровольцям відповідного віку, які у складі добровольчих підрозділів працюють у зоні АТО», - повідомив заступник начальника мобілізаційного відділу.
За його словами, основний вік призовників буде коливатися від 25 до 40 років.
Нагадаємо, 22 липня Верховна Рада прийняла закон про затвердження указу президента України «Про часткову мобілізацію» в рамах проведення антитерористичної операції, що його було подано Петром Порошенком в понеділок, 21 липня.
У четвер, 24 липня, у виданні Верховної Ради «Голос України» був опублікований закон України «Про затвердження указу президента України «Про часткову мобілізацію»».
Нагадаємо також, що перший указ президента про часткову мобілізацію Верховна Рада затвердила 17 березня. У Збройні Сили тоді було закликано 20 тис. людей і ще 20 тис. - до складу Національної гвардії, а 6 травня підписано указ про другу чергучасткової мобілізації.