Три дні, вісім фільмів, один «Коперник»

У Львові відбудеться Фестиваль авторського кіно

10:21, 24 січня 2020

З 31 січня по 2 лютого у кінотеатрі «Коперник» триватиме Фестиваль авторського кіно від компанії Kinove. Протягом усього лише трьох днів в рамках фестивалю можна буде побачити вісім дуже різних фільмів. Серед них є і переможці фестивалів, скандальні картини та глядацькі хіти. Фактично фестиваль стане трьома днями кіноінтенсиву, під час якого можна буде переглянути в одному місці та на великому екрані фільми, що наробили багато галасу протягом останніх років.

Також символічним є те, що фестиваль пройде у кінотеатрі «Коперник». Найстарший кінотеатр (з тих, що ще зебереглись у Львові) останнім часом зачинений. Фестиваль може стати нагодою оживити кінотеатр та нагадати, що він дуже потрібен місту.

Програма Фестивалю авторського кіно

п'ятниця, 31 січня, 19:00

Собаки не носять штанів

Dogs Don’t Wear Pants. Режисер: Юкка-Пекка Валкеапяя. Фінляндія/Латвія, 2019, 105 хв.

Декілька років тому Юха втратив свою дружину і все ще переживає біль та неспроможність до людської комунікації. Зустріч з домінанткою Моною змінює кардинально все в його житті. Візуально вражаюча історія провокує як сміх, так і роздуми про незвичні способи подолання життєвих ударів. Фінський режисер знайомить глядача з темними глибинами людської натури, які можна подолати гумором та любов'ю. Фільм брав участь у конкурсній програмі Двотижневика режисерів у Каннах

п'ятниця, 31 січня, 21:00

Меланхолічка

Das melancholische Mädchen. Режисерка: Сюзанне Гайнріх. Німеччина, 2019, 80 хв. У ролях: Марі Ратшек, Ніколо Пасетті, Моніка Відемер, Янн Ґруел

Дівчина блукає містом, шукаючи, де заночувати. Вона знайомиться з екзистенціалістом, для якого секс – це «просто ще один ринок». Її спроба написати книгу не виходить за рамки першого речення другого розділу, вона не знаходить собі місця між художніми галереями, студіями йоги та чужими ліжками. Замість того, щоб пристосуватися до реального життя, вона починає розглядати свою депресію як політичну проблему.

Постмодерна комедія брала участь у Роттердамському міжнародному кінофестивалі (програма «Bright Future»), Тижні критики Берлінського кінофестивалю, кінофестивалі «Молодість».

субота, 1 лютого, 17:00

Чому ми креативні?

Why Are We Creative: The Centipede's Dilemma. Режисер: Герман Васке. Німеччина, 2018, 84 хв. Беруть участь: Бйорк, Марина Абрамович, Ай Вейвей, Йоко Оно, ТакешіКітано, Девід Бові, НікКейв, ВімВендерс та інші

Ще жодному вченому не вдалося розкласти феномен креативності по поличках і пояснити, звідки народжується наша творчість, як її контролювати, розвивати та стимулювати. Автор фільму-відкриття, Герман Васке, теж переймався цим питанням та зважився на власне дослідження. Впродовж понад тридцяти років режисер збирав інтерв’ю з художниками й мислителями, серед яких лауреати Нобелівської премії й «Оскара», зірки образотворчого мистецтва, музики, кіно, літератури, філософії, політики, бізнесу й науки. Усім їм він ставив одне запитання: «Чому ви креативні?». Встигніть побачити як ніяковіють, сміються але, врешті-решт, відповідають на це запитання Квентін Тарантіно, Девід Лінч, ДемієнХерст, Марина Абрамович, Йоко Оно, Такеші Кітано, Девід Бові та інші.

субота, 1 лютого, 19:00

А потім ми танцювали

And Then We Danced. Режисер: Леван Акін. Грузія/Швеція, 2019, 105 хв.

Мераб з дитинства танцює в Національному грузинському ансамблі танцю разом зі своєю партнеркою Мері. Його світ раптово перевертається з ніг на голову, коли в трупі з'являється харизматичний та безтурботний Іраклій та стає його найсильнішим суперником і об'єктом захоплення. Мераб розуміє, що готовий вирватися зі свого консервативного оточення і ризикнути всім. Леван Акін зняв фільм, що балансує на межі грузинських традицій та важливості питання свободи. Грузинський танець став ідеальним полем, в якому традиційність, маскулінність, жорсткість та формалізованість переростають у чуттєвість, сексуальність та пристрасть. Фільм брав участь у конкурсній програмі Двотижневика режисерів у Каннах, в Одеському міжнародному кінофестивалі (Ґран-прі, найкраща акторська робота). Кандидат від Швеції на премію «Оскар»

субота, 1 лютого, 21:00

Антологія міста-привида

Ghost Town Anthology. Режисер: Дені Коте. Канада, 2019, 97 хв. У ролях: Роберт Нейлор, Жослін Зукко, Діана Лавалі

Звичний плин життя забутого богом канадського містечка порушує раптова смерть підлітка. Жителі міста явно не хочуть обговорювати подробиці автокатастрофи, проте скорбота близьких поступово поширюється навколо, позбавляючи сусідів звичного відчуття часу. Загадкові фігури виникають з туману і роблять дивні речі. Крізь мерехтливе зображення стають помітнішими історії з минулого. Фільм є учасником основної конкурсної програми Берлінале

неділя, 2 лютого, 17:00

[Не] торкайся

Touch Me Not. Режисерка: Адіна Пінтіліє. Румунія/Німеччина/Чехія/Болгарія/Франція, 2018, 125 хв. У ролях: Лора Бенсон, Томас Лемаркіс, Крістіан Баєрляйн, Ґріт Ульманн, Адіна Пінтіліє

Режисерка разом зі своїми персонажами досліджує близькість. Герої картини – Лаура, Томас і Крістіан – дозволяють камері заглянути в найпотаємніші куточки свого внутрішнього світу. Вони намагаються змінити звичні моделі поведінки, щоб знайти баланс між внутрішнім комфортом та навколишньою дійсністю і стати, нарешті, вільними. Фільм розповідає про те, як знайти близькість найнесподіванішим чином і як полюбити іншого, не втративши при цьому себе. Фільм переміг на кінофестивалі Берлінале.

неділя, 2 лютого, 19:00

Монос

Monos. Режисер: Алехандро Ландес. Колумбія/Аргентина/Нідерланди/Уругвай/Німеччина/Данія/Швеція, 2019, 102 хв

Восьмеро безпритульних підлітків, кожен із позивним замість імені, створюють озброєне угрупування на віддаленій горі. Посланець передає повідомлення від Організації: вони мають піклуватися про корову Шакіру та викрадену американку Доктору. Все руйнується, коли до угруповання приходить смерть. Тепер компанія змушена перебратися вглиб джунглів. «Монос» – це новий голос у кіно, екстраординарний і шокуючий, від якого неможливо відвести погляд. Фільм брав участь у фестивалі «Санденс» (спеціальний приз журі), у програмі «Панорама» Берлінале, в Одеському кінофестивалі (приз за найкращу режисуру), BFI у Лондоні (найкращий фільм). Кандидат від Колумбії на премію «Оскар»

неділя, 2 лютого, 21:00

Бог існує, її ім’я – Петрунія

God Exists (на головному фото), Her Name Is Petrunya. Режисерка: Теона Струґар Мітевська. Північна Македонія/Бельгія/Словенія/Франція/Хорватія, 2019, 100 хв. У ролях: Зоріца Нушева, Лабіна Митевська, Петар Мірчевскі

У Штипі містечку в Північній Македонії щороку в січні місцевий священик жбурляє в річку дерев’яний хрест, який потім шукають сотні чоловіків. Добра доля і процвітання будуть тому, хто його знайде. Цього разу Петрунії якимось чином вдається потрапити у воду та першою взяти хрест. Її суперники ошаленіли як могла жінка взяти участь у їхньому обряді? Усе неначе погоріло, але Петрунія стоїть на своєму. Вона здобула хрест і не збирається його віддавати. Фільм є учасником основної конкурсної програми Берлінале.