Фракції «Голосу», «Батьківщини» і «Європейської солідарності» закликали звільнити нардепа від «Слуги народу» Богдана Яременка, якого сфотографували за листуванням із повією, з посади глави комітету з питань міжнародних зв’язків. Про це з трибуни Верховної Ради України заявив представник фракції «Голос» Сергій Рахманін, інформують «Українські новини».
«Від імені трьох фракцій – «Голос», «Європейська Солідарність» і «Батьківщина» - заявляю: ми вважаємо, що авторитету парламенту - як вищого законодавчого і колегіального органу - завдано істотної шкоди. Поведінка нашого колеги Богдана Яременка, зокрема його вчорашній виступ, який, на наш погляд, містив елементи звинувачень на адресу всього законодавчого органу і погрози журналістам, є неприйнятною і неприпустимою», – заявив він.
Депутат наголосив, що «спільна позиція трьох фракцій полягає в необхідності поставить перед Верховною Радою питання про доцільність перебування Яременка на посаді голови такого важливого комітету, як комітет з питань міжнародних зв'язків.
«Ми вважаємо, що депутатський корпус і керівництво Верховної Ради належно оцінять поведінку нашого колеги і зроблять необхідні висновки», - сказав Рахманін.
Рахманін також висловив надію, що, «знаючи Володимира Яременка багато років, він не буде чекати на оцінку колег, сам зробить єдино можливий і правильний крок».
Як інформував ZAXID.NET, напередодні Богдан Яременко опинився в центрі скандалу щодо онлайн-листування із повією під час пленарного засідання.
Після того, як «Букви» оприлюднили фото листування парламентаря, він назвав цей інцидент «провокацією».
Згодом у кулуарах Верховної Ради Яременко заявив, що цієї «переписки не було» і це все «сфабриковане». Він також сказав, що йому телефонувала дружина, яка йому «подякувала».
Однак згодом парламентар видалив попередній допис у Facebook про провокацію, натомість додав новий, в якому назвав своє листування «необдуманим вчинком».
Водночас, під час засідання Ради у четвер Яременко оголосив, що публікація його інтимного листування, яке він вів безпосередньо під час засідання парламенту, є кримінальним злочином, за який передбачено від 3 до 7 років в’язниці.
Натомість журналісти сайту «Букви» звернулися до президента України та керівництва фракції партії «Слуга народу» щодо неприпустимості тиску на ЗМІ. Крім того, вони оприлюднили переписку нардепа з іншими жінками, які він вів у залі засідань парламенту.