Нідерланди, Великобританія і Швеція не приймуть позитивного рішення про підписання угоди про асоціацію без вирішення питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко. Про це 21 жовтня заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський в Люксембурзі.
Говорячи про зустріч групи міністрів - друзів України та засідання Ради ЄС з питань закордонних справ, на якому розглядалося питання виконання Україною критеріїв, необхідних для підписання угоди, Сікорський сказав: "Під час цих подій у мене склалося серйозне враження, що шанс успіху Східного партнерства в Вільнюсі (на саміті, запланованому на листопад) є".
"Складається думка, що Україна досягла великого успіху, наганяючи в останні місяці і тижні щодо виконання необхідних Європейським Союзом реформ. Насправді це - велика річ", - зазначив він.
Сіковскій нагадав, що стосовно європейського порядку денного "вдалося налагодити співпрацю між урядом, президентом і опозицією".
"Але я б хотів застерегти українську владу щодо голосів кількох важливих членів ЄС, які говорять про те, що без вирішення справи Тимошенко їх країни, швидше за все, позитивного рішення не приймуть", - попередив польський міністр українську сторону.
Такими країнами він назвав Нідерланди, Великобританію та Швецію.
Відповідаючи на запитання, коли саме ЄС має намір прийняти остаточне рішення у плані підписання угоди про асоціацію, Сікорський сказав: "Ми могли б прийняти його сьогодні, якби всі умови були б виконані. І це викликає жаль".
"Я закликаю українську владу не недооцінювати складність прийняття рішень в ЄС - вони потребують часу. Часу залишається мало, а Україною так багато було зроблено, стільки всього позитивного, щоб було б трагедією, якщо Україна провалиться, перебуваючи в ста метрах до фінішної прямої марафону", - уточнив міністр.
При цьому він зазначив, що дата прийняття остаточного рішення "все ще є предметом для дискусії".
Додамо, що сьогодні, 21 жовтня, президент України Віктор Янукович після зустрічі з президентом Чехії Мілошем Земаном сказав, що Юлію Тимошенко можна буде звільнити завдяки ухваленню необхідного закону, проект якого вже розглядають.
Член комісії при президентові з питань помилування, нардеп від ПР Сергій Гриневецький у розмові із журналістами сказав, що питання звільнення Тимошенко на підставі клопотання місії Європарламенту у складі Пета Кокса та Олександра Кваснєвського може вирішитися 24 жовтня.
Нагадаємо, що у листопаді 2013 року на Вільнюському саміті Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі. Одна з умов підписання угоди – звільнення Юлії Тимошенко, яку 11 жовтня 2011 року суд засудив до 7 років позбавлення волі.