Три виставки, які страшно пропустити

Що пропонують львівські музеї у червні

12:23, 10 червня 2019

Мистецьке життя Львові у перший місяць літа тішить цікавими подіями та яскравими, дуже різноплановими експозиціями. Ми обрали три із них, які презентують різні напрямки сучасного мистецтва та які варто не пропустити.

Dei Consilium у Домі Франка

У Домі Франка триває виставка Володимира Лободи та Людмили Лободи Dei Consilium (на головному фото). В експозиції зібрані портрети діячів української культури початку та середини XX століття, класиків під загальною назвою «Портрет нації», а також портретів наших сучасників, з якими митці були знайомі у 1960–2000-х роках.

Портрети Михайля Семенка, Євгена Плужника, Михайла Бойчука, Тараса Шевченка, Івана Франка виконані у впізнаваній творчій манері мистецького подружжя. Це – насичена палітра, активна фактура тощо. Загалом дуже емоційний живопис, що легко впізнати незалежно від того жанру, у якому працюють художники.

Їх портрети аж ніяк не «компліментарні», герої емоційні та живі, а не застиглі у бронзі (чи у шатах парадного портрету). На виставці також представлені скульптури Володимира Лободи та графіка Людмили Лободи.

«Сакральний гербарій» у галереї «Дзиґа»

У галереї «Дзиґа» триває виставка «Сакральний гербарій», яку представив Мар’ян Пиріг. Це перша персональна виставка художника, який більше відомий широкому загалу як музикант «Гич-оркестру». Перша частина проекту називається «Хроніки ботанічних святих». Експозиція складається із вишуканих творів, де рослини перетворюються на арт-об’єкти. Проект не застиг у рамках експозиції, художники планує його доповнювати уже під час виставки. І на закритті «Сакральний гербарій» відрізнятиметься від того, що був на відкритті. Тож глядачам має бути цікаво спостерігати не лише за роботами, а й за тим, як змінюється експозиція.

«Святе письмо очима рослин. Шана стихії, уклін їй та молитва. Конкретики немає. Проект буде жити своїм життям», – пояснює свій проект Мар’ян Пиріг.

«Дивний та цікавий – це два головних параметри цього проєкту. Він змушує думати, напружуватися та переживати», – вважає арт-директор галереї Володимир Кауфман.

Другу частину проєкту можна буде побачити в галереї ICONART з 2-го липня.

«Київський щоденник» у Музеї Пінзеля

У Музеї Пінзеля триває своєрідний діалог між роботами геніального скульптора епохи барокко та представниками актуального мистецтва. Цю низку виставок продовжить цикл робіт на папері «Київський щоденник» художниці Влади Ралко. Він складається з майже 400 малюнків, виконаних аквареллю та кульковою ручкою. У Львові представлено близько ста робіт з циклу.

Роботу над серією було розпочато разом із першими подіями Українського протесту 2013 року в Києві – звідси народилася назва проекту, виконаного у формі, близькій до щоденникових записів. «Остаточне датування „щоденника“ – 2013−2016 роки. „Київський щоденник“ жодного разу не було показано повністю, але окремі малюнки виставлялися в рамках багатьох виставок. У Музеї Івана Георгія Пінзеля експонується частина циклу, яку навесні минулого року було показано на виставці „Перманентна революція“ — у Музеї Людвіга у Будапешті», – розповідає Влада Ралко.

Виставка триватиме до 18 червня.

Фото Катерини Сліпченко, галереї «Дзиґа», Галереї мистецтв