Триатлоністка Софія Прийма встановила рекорд України на велотреку

21 листопада 2017

Рекорд із львівськими почерком і адресою. Триатлоністка Софія Прийма налаштувалася на досягнення, на яке не замахувалася ще жодна українка: безперервну годинну їзду на велотреку.

На велотреку СКА справжнє спортивне свято – Гранд Фінал кубка триатлону «Три леви». Головна подія – встановлення першого в Україні рекорду в індивідуальній годинній гонці на треку серед жінок. Одночасно 60 спортсменів проведуть годинний забіг. А передує цьому більше десятка забігів серед юніорів та наймолодших.

Велосипед вартістю 100 тис. грн, на якому Софія Прийма має творити історію, перед стартом зважують.

«Для встановлення рекорду на велотреку потрібно провести технічний огляд велосипеда. Він має бути вагою не менше 6,6 кг», – пояснив віце-президент обласної Федерація велоспорту Володимир Набойщиков.

Перед стартом Софія тренується та робить прогноз на заїзд.

«Зараз я проводжу розминку: щоби м’язи були розігріті, щоби підготувати свій організм для годинного заїзду. Постараємось, щоб середня швидкість була 38 км/год., тобто за годину я планую проїхати саме таку дистанцію. Подивимось: може буде гірше, може ліпше, не знаю», – пояснила тріатлоністка Софія Прийма.

До цього таких заїздів серед жінок в Україні не було. Організатор змагань Володимир Рябцев особисто тестував велотрек і впевнений: легко не буде.

«У цього велотреку дуже круті віражі і дуже великі прямі, дуже важко підтримувати швидкість, відцентрова сила дуже втискає, що не дає можливості розслаблятися», – запевнив віце-президент спортивного клубу «Три леви» і організатор дійства Володимир Рябцев.

Бігуни та Софія Прийма стартують синхронно. Інціативу в забігу одразу захопив фаворит, переможець цьогорічного львівського півмарафону Тарас Сало.

«Я це розглядав як тренування. У мене закінчився сезон два тижні тому і тиждень було відпочинку. Подзвонив організатор – рекордсмен цих змагань і запропонував взяти участь. Я вирішив, що розпочну сезон із цього старту», – розповів переможець годинного забігу Тарас Сало.

Година промайнула під гучні овації та шалену підтримку трибун. Софія Прийма встановила рекорд України: за шістдесят хвилин – 41 км 119 м.

«Ви не уявляєте, наскільки воно допомагає: ти їдеш, стараєшся тримати темп, а коли тобі стає вже дуже важко, ти чуєш той звук із трибун, що тебе всі підтримують і стараєшся швидше, швидше і краще», – не стримувала емоцій рекордсменка України Софія Прийма. А от Тарас Сало за годину пробіг аж 90 кіл, що в результаті склало понад 18 км шляху. День рекорду завершився нагородженням.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
В найближчі дні в Україні пройдуть дощі зі снігами і посилиться вітер
Як перетнути кордон швидше у період різдвяно-новорічних свят?
Віктор Янукович потрапив до лікарні у Москві
Помер прикордонник, якого на Закарпатті збив контрабандист
Срібний ланцюг Буняка і ключі від міста
У Києві активісти вимагали відставки Арсена Авакова під його будинком
Домоуки
«Свої перші персні ми робили у татовій майстерні»
Збірна України зазнала принизливої поразки від збірної Словаччини
Львів оголосив тендер на електронний квиток для оплати проїзду у міському транспорті