Якщо порівняти Трудовий кодекс з Податковим, який закручує гайки навколо тих людей, які в житті вже чогось досягнули і звикли жити в певних свободах та правах, то Трудовий кодекс закрутить гайки до найнижчого робітника на заводі, якого змусять жити в інший внормований робочий час, дружина якого не виходитиме в декрет, оскільки цей декрет не буде зарахований до стажу і стане невигідним, відповідно стане невигідним народжувати дітей.
Такий прогноз висловив депутат Львівської обласної ради від НРУ Олександр Ганущин, повідомили ZAXID.NET у прес-службі Народного руху України.
За його словами, від кодексу також варто очікувати розмаїття штрафів, які накладатимуть на розмір зарплатні, і які ніде не оскаржиш, де буде можливість вигнати людину з роботи за будь-яке порушення і де, в принципі, «ні до кого вже не достукаєшся». «Бо коли підеш в суд чи куди-інде, вам скажуть – «ну ви ж підписували це». Трудовий кодекс у такому вигляді, в якому сьогодні нам пропонує влада, стане великим злом передовсім для старшого населення, чиї права насамперед будуть утиснуті», - зазначив рухівець.
Він також переконаний, що Податковий кодекс більше спрямований на Західну Україну, натомість Трудовий – утискатиме українців на Сході та у Центрі, де ще збереглися великі підприємства, на яких працює значна частка населення «Таким чином, один клас затискають одним документом, другий клас – іншим, - зазначив депутат. - На Львівщині малий та середній бізнес має домінантний характер. Це традиційна сфера зайнятості людей поза бюджетними установами. Тому люди тут не до кінця уявляють собі, що ж зміниться, коли мова йде про трудову реформу. Але коли людина працює на великому заводі, який має, як правило, великі пільги і дозволяє собі платити податки з заробітної плати, максимально мінімізуючи зарплату працівника, то теперішні 12 годин будуть для них серйозним питанням, оскільки максимальну тривалість роботи можна буде ставити саме в такий термін. Ця зміна повертається з часів Сталіна та Радянського Союзу», - коментує Ганущин.