У Трускавці у розпалі міжнародні змагання із китайського бойового мистецтва ушу «Ukr West» 2020. Це дебютний турнір, однак стартував він масштабно. Тут екзаменують себе і кидають виклик опонентам понад 200 атлетів. Змагаються учасники від 9-ти років і до ветеранів.
Переміщення, стійки, ефектні повітряні елементи, приборкання грізної зброї. Зокрема, спортсмени демонструють уміння у формальних вправах таолу. Це такий собі технічний фундамент, без якого неможливо перейти до контактних дуелей — саньда. Керівник обласної федерації ушу Оксана Сотрихіна зазначає: «В таолу має бути певна висота позицій, положення стоп, пальців, долонь, очей, плечей. Судді звертають увагу на найдрібніші деталі».
У руках спортсменів— широкий арсенал. Вони вміють володіти списом, мечем, алебардою, ланцюгом, палицею. Учасниця Вероніка Татевосян розповідає: «З першого разу не все, звісно, виходило. Дуже складно було стрибати, тому що палка торкалась ноги, билась, робила багато синців. Але потім стало легше, і я навчилася».
Одеситка Каміла Хімченко розповідає про спис: «Спис набагато важчий, ніж палиця через свій наконечник. І складність списа в тому, що в нас є доріжка з перекиданнями. І треба, щоб була висока координація, щоби зробити всі ці перекидання. У списа є дуже довга палиця із карбону, потім наконечник і прикраса, щоб гарненько було».
Титулований дрогобичанин Дмитро Котляр, який у цьому спорті вже 11 років, встиг побувати у легендарному монастирі Шаолінь. Згадує: «Там дуже сильна атмосфера. Ми були біля дерева, на якому монахи з монастиря Шаолінь відпрацьовували удари одним пальцем по дереву, від цього залишались діри. Також був слід від ударів ногами на кам’яній поверхні».
На міжнародному турнірі змагаються учасники зі всієї України, із Греції та Грузії. Грузинський спортсмен Девід Гулісашвілі каже: «Ушу – це не лише махати руками і ногами. Цей спорт вчить вас бути дисциплінованим, контролювати тіло, виховує не лише зовнішньо, а й внутрішньо».
Протистояння триватимуть до середи, 22 січня.