Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу відкриють у Львові

09:45, 25 лютого 2013

6-7 травня у Львові відбудеться інавгурація Центру міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» (Libertas).

Як повідомили ZAXID.NET у прес-службі Львівської міської ради, центр очолить Тарас Дзюбанський, доктор богословських наук, який із жовтня 2012 року працює радником з релігійно-екуменічних питань міського голови Львова.

«Центр міжконфесійного та міжрелігійного діалогу «Лібертас» є нерелігійною та неприбутковою громадською організацією. Мета центру полягає у розвитку академічного та богословського діалогу між церквами та релігійними спільнотами. Крім такого академічного спрямування, центр реалізовуватиме проекти соціального характеру з метою підтримки дітей-сиріт, жінок, які зазнали насильства та осіб старшого віку», - сказав Дзюбанський.

За його словами, ідея створення такого центру виникла ще під час навчання в аспірантурі на програмі міжрелігійного діалогу у Ватикані. Подібний досвід створення центрів міжрелігійного діалогу дуже поширений у світі. Зокрема, очільник центру «Лібертас» неодноразово брав участь в екуменічних заходах, які відбувалися з ініціативи Центру міжрелігійного діалогу ім. Івана Павла ІІ (John Paul II Center for Interreligious Dialogue), Центру міжрелігійного порозуміння (Center for interfaith understanding) та Центру за єдність (Centro pro unione).

«Назву центру обрано невипадково. «Лібертас» (з лат. - воля, свобода) відображає слова із Євангелія, які сказав Ісус: «Шукайте правду - і правда вас визволить». Адже, кожна особа, в яких би обставинах вона не була, має право на правду та свободу», - розповідає Тарас Дзюбанський.

На його переконання, в християнському антропологічному розумінні саме правда чи істина робить нас вільними вибирати та діяти. Тому особи, які беруть участь в богословському діалозі, повинні пам’ятати, що «діалог не відбувається заради діалогу, а заради досягнення певної мети».

«Сподіваюся, що центр стане мобілізуючим та, в деякій мірі, об’єднуючим елементом українського суспільства не тільки в релігійній сфері, але і в багатьох інших ділянках», - додав засновник.

«Львів завжди був сильним духовним центром. Місто, в якому понад 100 діючих храмів, де переплетені різні релігійні традиції, саме тому і стало центром міжрелігійного та міжконфесійного діалогу», - сказав міський голова Львова Андрій Садовий.

Передбачається, що захід відкриватиме Тетяна Іжевська, посол України у Ватикані та Особистий представник Діючого голови організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) з питань протидії расизму, ксенофобії та дискримінації щодо християн та осіб інших віросповідань.

Додамо, з нагоди інавгурації до Львова прибуде багато високоповажних гостей, послів, представників церков, релігійних спільнот з України та з-за кордону, зокрема, Італії, США, Об’єднаних Арабських Еміратів, Ватикану та Ізраїлю.