Централізоване опалення у Львові можуть перевести на альтернативне паливо

15:00, 22 жовтня 2015

Дві теплоцентралі у Львові хочуть перевести на альтернативні види палива. Якщо ці проекти реалізують, місто щороку заощаджуватиме понад 30 млн кубометрів газу. Натомість для мешканців вартість опалення вдасться здешевити майже удвічі, повідомили на «Львівтеплоенерго».

«Для теплоенерго собівартість однієї гігакалорії зараз – 600 грн. Однак вона може коштувати 350 грн, якщо головну теплоцентраль міста – ТЕЦ-2 – перевести на вугілля, а котельню від «Кінескопу», яка зможе опалювати увесь Сихів, на деревину», – розповів директор ЛМКП «Львівтеплоенерго» Степан Пакіж.

Відтак він додав: «Зараз на цій котельні є підготовлений майданчик, є інфраструктура і територія для того, щоб ми працювали на відновлювальних джерелах енергії, тобто спалювали і паралельно виробляли енергію. На сьогодні формується ринок, ми так само паралельно відпрацьовуємо, де зможемо брати відновлювальні джерела, до прикладу дерев’яну тріску чи тирсу».

Цей проект теплоенерго розроблятиме упродовж року. Профінансують його з коштів, які вже надав Європейський банк розвитку. Йдеться про 20 млн євро кредиту і 10 млн євро гранту. Угода з ЄБРР – це один із напрямків програми розвитку Львова до 2020 року.

«У нас залишиться на газі фактично тільки ТЕЦ-1. Якщо, не дай Боже, якісь катаклізми, ми матимемо все своє, тому що дерево є, вугілля є. Поза тим ми, звичайно, будемо дуже багато замінювати наших мереж», – зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

За угодою кошти від ЄБРР Львівтеплоенерго має вкласти також в модернізацію мереж. Цьогоріч замінили найстаріші ділянки трубопроводів, прокладені ще на початку 1970-х років, зокрема на вулицях Луганській та Науковій.

За останні п’ять років у Львові замінили 110 км тепломереж. Відтак тепловтрати вдалось зменшити наполовину – із 23% до 12%.