Цимбалюк хоче пригрозити місцевим аграріям транснаціональним бізнесом

17:36, 30 березня 2011

Голова Львівської ОДА Михайло Цимбалюк заявляє, що, оскільки третина орної землі на Львівщині сьогодні не використовується, треба стимулювати до їх обробітку місцевого інвестора, але якщо він відмовиться – запросити в область транснаціональні компанії, які складуть складну конкуренцію львівським аграріям.

Про це голова ЛОДА зазначив 30 березня під час засідання тристоронньої ради між роботодавцями, профспілками та владою.

«Я розумію, що це не ті склади ґрунтів, які є в наших сусідів – на Хмельниччині, Вінничині. Але там уже мова йде за кожну сотку – чому вона не зорана, там дійсно є конкуренція між тими, хто хоче взяти в оренду землю», – сказав Михайло Цимбалюк.

Він також додав, що у згаданих регіонах інвестори не лише сплачують вищу орендну платню за сільськогосподарську землю, ніж на Львівщині, але й несуть «соціальне навантаження».

«Тобто, якщо збирають урожай і їдуть п’ятитонні вантажівки через село, знищують дорогу, то цей орендар має ремонтувати цю дорогу, дбати про громаду, в якої взяв землю», – пояснив Цимбалюк.

Він зауважив: «Ми маємо створювати середовище. Тому найближчим часом буде зустріч з місцевими орендарями. Треба сказати: «Хлопці, або ми з вами ефективно використовуємо землю, або запрошуємо транснаціональні компанії, які зайдуть, але створять нам конкуренцію, бо вони мають вже мають 200 тис. га землі по всій країні». Я прихильник першої моделі, щоб місцевий інвестор, який тут живе його діти ходять в школу і йому не байдуже, що подумають про нього, щоб саме він брав землю в оренду».

Проте Цимбалюк наголосив, що не можна «терпіти, щоб 30% орної землі пустувало на Львівщині, а держава в той час відшкодовувала витрати на рослинництво, садівництво».

«Треба повернутися до проблеми інвестиційного клімату, але наголос робимо на місцевого інвестора, залучаємо державі програми», – сказав голова ЛОДА.

Нагадаємо, раніше заступник голови Львівської облдержадміністрації з питань агропромислового комплексу Іван Стефанишин заявив, що на Львівщині не обробляється близько 200 тис. га землі. З них 70 тис. га землі – це земля, що є не витребувана, оскільки її власники померли і немає правонаслідників, однак вона не може бути вилучена через відсутність користувача.