Ціна нафти російської марки Urals опустилася нижче $100 за барель

10:07, 19 серпня 2014

На думку експертів зниження ціни нафти російської марки Urals нижче $100 за барель - це поганий знак для бюджету РФ.

Як передало російське видання «Ведомости», в понеділок, 18 серпня, ціна на нафту російської марки Urals опустилася до позначки $98 за барель. За останні 12 місяців Urals втратила 11,3%, з початку року – 8,2%.

На думку експертів причин декілька такого падіння декілька.

По-перше, Лівія збільшила видобуток нафти на чверть порівняно з минулим тижнем, по-друге, розвіялися побоювання з приводу зриву поставок нафти з Іраку і, нарешті, третьою причиною є низький попит на нафту в Європі та Азії.

«$100 за барель – психологічно важлива позначка для російського ринку, але на інвестиційних програмах нафтовиків те, що нафта коштує дешевше, поки не позначиться», - вважає портфельний керуючий інвестиційної компанії «Анкоринвест» Сергій Вахрамєєв.

За його словами нафтові інвестори закладають у свої проекти ціну бареля нижче ринкової. У травні гендиректор «Газпромнефть» Олександр Дюков інформував, що компанія закладає в бізнес-план на 2014 рік середню ціну нафти у $111,5 за барель, але у випадку довгострокового планування – робоча ціна, яка закладена для розрахунку проектів, – це $95 за барель.

Між тим, ринковий аналітик Райффайзенбанку Андрій Поліщук вважає, що якщо ціна опуститься нижче $90 за барель і буде там триматися тривалий час, компанії можуть піти на перегляд капітальних затрат.

«У кризовий 2008 рік, коли з червня по грудень нафта подешевшала з $147 до $40 за барель, нафтовики знизили інвестиції», - нагадав він.

Експерти переконані, що поточне зниження вдарить по запланованому бюджету РФ.

«Щоб мати збалансований бюджет, потрібна ціна бареля в $100 - $105», - зауважила керівник Центру макроекономічних досліджень «Сбербанка» Юлія Цепляєва, і додала, що лише умови коли витрати не збільшуватимуться. За її словами, уповільнення економічного зростання призводить до недобору ненафтогазових доходів бюджету – ПДВ і податку на прибуток, і тому, доводиться збільшувати трансфери регіонам.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціна нафтового кошика ОПЕК вперше з червня 2013 року також впала нижче $100 за барель.