Ціна реалізації державного вугілля тільки на 43% покриває його собівартість

17:18, 5 жовтня 2015

Встановлена ​​державою ціна реалізації українського вугілля тільки на 43% покриває собівартість видобутку. Ціна 1 тонни вугілля з базовими показниками зольність - 23%, волога - 8,9% встановлена ​​ДП «Вугілля України» на рівні 1080 грн./т. без ПДВ.

Як повідомили в ДП «Волиньвугілля», за 8 місяців 2015 року фактично ціна реалізації 1 тонни вугілля, видобутого на шахтах підприємства, без ПДВ склала 941,35 грн. При цьому собівартість 1 тонни товарної вугільної продукції становить 2188,78 грн і покриває витрати за собівартістю лише на 43%. У ДП «Львіввугілля» також підтвердили, що ціна реалізації вугілля не покриває собівартість.

Чистий збиток від реалізації товарної продукції ДП «Волиньвугілля» на 01.09.2015г. склав 121,6 млн. грн. У червні з шахтарями розрахувалися на 55%. Заборгованість по заробітній платі за серпень 2015р. становить 100%.

Основним споживачем українського вугілля є теплоелектростанції. У тарифі ТЕС паливна складова закладається на основі ціни державного вугілля, встановленої ДП «Вугілля України». У міністерстві енергетики та вугільної промисловості ціну вугілля в тарифі ТЕС на рівні 1100 грн вважають реальною і ринковою. При цьому міністерство ініціює відновлення прямих дотацій державних шахт за рахунок грошей платників податків. За словами Володимира Демчишина, до кінця 2015 року з держбюджету необхідно виділити як мінімум 1,3 млрд грн на покриття різниці між собівартістю видобутку і продажу вугілля.

Нагадаємо, теплова генерація перебуває у важкому фінансовому становищі через встановлені тарифи і величезні борги ДП ​​«Енергоринок» за поставлену електроенергію. Станом на 23 вересня 2015г. заборгованість перед українською тепловою генерацією склала близько 8 млрд грн.

Шахти Львівсько-Волинського басейну змушені скорочувати відвантаження на адресу теплової генерації газового вугілля, який сьогодні необхідний для вироблення електроенергії при дефіциті вугілля антрацитових марок. Львівсько-волинські шахти перенаправляють вугілля в промисловість: цементні і цукрові заводи, щоб отримати «живі гроші» і хоча б частково виплатити зарплати.