Знизити на 10%ціни на підгузки, пелюшки та контрацептиви домовлено під час наради заступника голови ДПС України Олександра Клименка з представниками великих підприємств, які займаються виробництвом, імпортом виробів медичного призначення та аптечного бізнесу.
За словами Олександра Клименка, понад 60 представників фармацевтичного ринку висловили зацікавленість у стабілізації ситуації у сегменті соціально значимих товарів (памперсів, пелюшок, контрацептивів) та зниження цін до економічно обґрунтованого рівня. Зниження відбудеться щонайменше на 10% від цін, що діяли на 1 серпня цього року.
„Ми знімемо ажіотаж з цього питання та стабілізуємо цінову політику на ринку медичних препаратів. Про свою готовність знизити ціни вже заявили представники майже всіх областей України. У той же час ми не допустимо отримання надприбутків тіньовими ділками за рахунок споживачів”, – зазначив Олександр Клименко.
За його словами, податкова вже третій день проводить щоденний аналіз цін соціальних груп товарів. Лише за цей період виявлено непоодинокі випадки завищення цін на 20-25% деякими аптечними закладами. Триватиме такий аналіз щонайменше до кінця кварталу, або до 1 жовтня 2011 року.
„Тут застосовуються принципи мінімізації – використання в схемах поставок фіктивних підприємств. Саме у них залишається левова частка прибутків та відбувається різкий стрибок цін. Запевняю, якщо відбуватиметься спекулятивне зростання цін, податкова реагуватиме жорстко, у рамках діючого законодавства”, – наголосив Олександр Клименко.
Сьогодні в Україні зареєстровано понад 3 тис. суб’єктів господарювання та 23 тис. аптечних торгівельних об’єктів, які працюють в аптечному бізнесі. За 7 місяців 2011 року від цих підприємств до зведеного бюджету надійшло 138,1 млн гривень.
За словами представників фармацевтичного ринку, зниження цін є економічно вигідним як для споживачів, так і для виробників та імпортерів. Позитивом для цього стане взаємодія усіх учасників процесу: від виробника та постачальника товару до аптеки, повідомили у прес-службі ДПС України.
Нагадаємо, у липні ц. р. Кабмін своєю постановою виключив презервативи із списку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ. Крім того, з оновленого переліку виробів медичного призначення, які не обкладаються ПДВ, було виключено, дитячі пелюшки і підгузки, різні види сосок й аналогічні товари для дітей, ваги – зокрема і для зважування немовлят. Також до списку не ввійшли медичні і хірургічні меблі, а також спеціалізований транспорт для надання медичної допомоги. Це викликало обурення в суспільстві та різке підняття цін на медвироби.
8 серпня уряд відмінив розпорядження про обкладення податком на додану вартість деяких товарів медичного призначення, в тому числі памперсів.