Цінну історичну браму на площі Катедральній у Львові відреставрували

12:00, 18 вересня 2009

Після двох тижнів інтенсивної роботи цінну браму в стилі класицизму на пл. Катедральній,8 у Львові відреставровано. Браму відреставрували у межах навчального курсу для столярних фірм зі Львова. 10 майстрів, представники 6 львівських фірм взяли участь в навчальному курсі. Під час навчання теоретичні та практичні знання в питаннях реставрації дерев’яних виробів їм передавав реставратор Крістоф Юнґганс з Ляйпціга (Німеччина). Про це 18 вересня мова йшла на прес-конференції.

Такий тренінг є пропозицією спільного українсько-німецького проекту "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова", який впроваджуватиметься Львівською міською радою та Німецьким товариством технічної співпраці (GTZ) протягом трьох наступних років. Цього року відбудеться ще один тренінг з реставрації історичних брам, на який проводиться набір фірм - учасників, що зацікавлені в поглибленні знань та вмінь в реставрації дерев’яних брам. Метою навчання є допомога столярним фірмам набути достатньо фахових знань, щоб задовольняти зростаючий попит в реставрації дерев’яних брам.

Проект планує ще цього року розпочати програму сприяння реставрації історичних брам у Львові. Програма "Через старі двері - в майбутнє" буде впроваджена в життя протягом наступних трьох років, мають бути відреставровані і, таким чином, збережені близько 100 брам. З цією метою проект пропонує не лише технічні консультації, але й фінансову підтримку.

"На початку проводилося визначення пошкоджень на цій дуже великій брамі класицистичного стилю і складалася концепція реставрації. Після того знімалася стара фарба і ремонтувалися чи замінювалися пошкоджені дерев’яні частини. При цьому виникла необхідність виготовити нові дерев’яні частини з елементами різьби та відремонтувати елементи історичної кованої оправи. На завершення брама отримає нове покриття, яке складається виключно з природних матеріалів та виготовляється за старовинними рецептами. Щоб повністю відновити функціональність дверей, в двері вставлено новий замок з історичними клямками", - говорить керівник проекту у Львові експерт GTZ Іріс Гляйхман.

"На першому етапі мали відреставрувати 2 брами, однак зважаючи на копітку працю, вдалося відреставрувати тільки одну браму. На другому етапі планувалося - відреставрувати 4 брами, однак, чи вдасться час покаже. Головна мета цього проекту, щоб до реставрації також долучалися і мешканці будинків (як коштами, так і фізичними силами). Хочеться, щоб люди усвідомили цінність брам: що не вороги приїхали і ці брами понищили, а ті, хто живе поруч", - зазначила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.