Львівська область не увійшла до четвірки областей, які отримали державні субвенції на впровадження електронного реєстру пацієнтів. Загалом проект повинні почати реалізовувати у 2015-2016 роках. Про це в коментарі ZAXID.NET розповів начальник управління надання медичної допомоги Львівської облдержадміністрації Андрій Голдун.
Він також зазначив, що на сьогодні немає документа, який регламентував би проект. Питання розглядається в чотирьох пілотних областях: Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій та в місті Києві. «Ми поки що можемо тільки спостерігати», – додав чиновник.
Впровадження електронного реєстру вимагає великих затрат для закупівлі оргтехніки. «Пілотні області отримали державні субвенції на виконання, а у нашій області пропонується навантаження на місцевий бюджет», – сказав Андрій Голдун. На запитання, чи можна передбачити кошти у місцевому бюджеті, він зазначив: «Можна передбачити все, якщо він достатній».
Він розповів, що підрахунків, скільки необхідно коштів для переходу, ще не проводили, бо немає нормативних документів. «Щоб робити підрахунки, треба відштовхуватись від параметрів комп’ютера, які вимагаються для цього», – додав Андрій Голдун. За його словами, для перенесення інформації необхідна згода на занесення інформації до бази даних.
«Це повинно бути зроблено рано чи пізно, адже має бути страхова медицина. Адже ми з собою не возимо медичної картки, а якщо потрапимо до лікарні в іншому місті? Має бути реєстр, щоб за прізвищем знайти, на що вона хворіла, яка в неї група крові», – зазначив він.
Нагадаємо, у Міністерстві охорони здоров’я України мають намір відмовитися від паперових медичних карток, перейшовши на електронну систему збору та зберігання інформації.
Додамо, що раніше міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова заявляла, що до 2015 року в країні буде запроваджено обов’язкове медичне страхування. Окрім цього, Богатирьова неодноразово заявляла, що випускники вищих навчальних закладів, які навчались на державному замовленні, зобов’язані працювати там, де потрібно державі.