Цього року вода забрала життя вже 50 людей

21:57, 17 липня 2014

Надзвичайники влашутвали показові навчання, аби вкотре нагадати правила поведінки на воді.

На навчаннях усе показово. Рятувальники прибувають блискавично. Песевдопацієнтам чекати не доводиться. Натомість, в житті бідкаються ті ж ескулапи - "швидка" їде зовсім не так швидко як би цього хотілося. Відтак, оточуючі на пляжі мають надати долікарську допомогу. З цим, власне, і є найбільші проблеми.

Навіть у воді людина може отримати важкі перелами. Відтак, радять медики,  в жодному разі не трясти потопельника. Головне, це звільнити дихальні шляхи. Легенди організатори обрали дві. Це найрозповсюдженіші випадки. Травмування об моторний човен і запливання за буйки, переоцінивши свої можливості.

Адміністрація ж озера Задорожнього бідкається, мають мороку із певними групами таких відпочивальників, які плювали на застереження та інформаційні таблиці. За ними особливо пильно стежать тамтешні рятуальники. Утім, і вони інколи безсилі.

Відмуштровують свою тактику і водолази. Вони вже остання інстанція. Саме цим чоловікам доводиться витягати з води вже бездиханні тіла.  Проблемні ділянки - річки.

Надзвичайники твердять, навчання організували через сплеск невтішної статистики цьогоріч. Кількість смертей на воді зросла. 

На сьогодні на Львівщині тільки 17 водойм отримали належні паспорти. Це означає що там є рятувальний пост. Тож купатися абиде надзвичайники не рядять. Попри те, що  спасіння потопельника - справа рук самого потопельника.