Цього тижня у центрі Львова реставруватимуть дві дерев’яні брами

13:54, 7 вересня 2009

У межах спільного українсько-німецький проекту "Ревіталізація історичних кварталів Львова" цього тижня фахівці приступлять до робіт з реставрації двох дерев’яних брам у будинках на площах Катедральній, 8 та Ринок, 40. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

"Цей проект має кілька цілей. Насамперед, мова йде про те, щоб зберегти портали, які створюють обличчя міста та є поки ще існуючим доказом мистецтва ремісників, що має глибокі традиції. З іншого боку, треба "розбудити" у львів’ян розуміння потреби збереження вартості "оболонки" їхніх будинків, що є в спільному користуванні. І ще одним головним моментом цього проекту є проведення навчання для місцевих підприємств, щоб передати знання та навики щодо обновлення та ремонту історичних дерев’яних порталів", - зазначив керівник проекту від Німеччини, експерт GTZ Іріс Гляйхман.

На першому етапі проекту в межах тренінгу буде обновлено 6 вхідних брам. У довготривалій перспективі, за умови долучення мешканців, можуть бути обновленими близько 50 брам.

"Скільки у подальшому історичних брам буде відреставровано - залежить насамперед від мешканців, від їхньої готовності фінансово долучитися до проекту. За підтримки Німецького Технічного співробітництва планується запровадження програми сприяння реставрації брам шляхом часткового фінансування в додаток до внесків мешканців старої частини міста", - повідомила начальник управління охорони історичного середовища Лілія Онищенко.

Для реалізації цієї програми триває пошук підприємств та підприємців, що спеціалізуються у цій галузі (столяри, реставратори, будівельні фірми, які мають столярні майстерні) та хотіли б взяти участь у втіленні програми. Фірми повинні мати досвід в обновленні дерев’яних частин будівель. У межах програми пропонуються тренінги для підвищення кваліфікації. Ці тренінги проводяться фахівцем з Німеччини: на перший план виноситимуть питання визначення пошкоджень, ремонт та обновлення брам, а також складання кошторису і короткий курс про будівельно-історичні зв’язки. Участь у цьому тренінгу є безкоштовною.