"Коли ми завершимо процес інвентаризації діючих договорів оренди комунальної власності міста, можна буде говорити про те, щоб поставити на сайт Львівської міської ради базу цих даних із назвами об’єктів, адресами, площею, реквізитами орендаря тощо", - заявив сьогодні, 10 грудня, начальник управління комунальної власності Львівської міської ради Євген Климкович, коментуючи ZAXID.NET заяви ІПЦ "Наше право", що лише 46% комунальної власності Львова, переданої в оренду або приватизованої, використовується за призначенням.
Є.Климкович пояснив, що до початку цього року плата за оренду комунального майна надходила у райадміністрації, а не прямо управлінню.
Тим часом Є.Климкович повідомив ZAXID.NET, що для нього ефективність роботи управління вимірюється у цифрах: "На сьогодні ми маємо 2 785 об’єктів комунальної власності, що перебувають в оренді. 2785 суб’єктів орендує 324 кв м комунальних площ. Щомісячне нарахування орендної плати зросло з січня до жовтня цього року на 800 тис. грн, тобто до 2,5 млн грн. Якщо надходження від оренди за 10 місяців 2006 року становили 10 млн 968 тис. грн, то за 10 місяців цього року ми уже отримали 15 млн 752 тис. І це не враховуючи 245 об’єктів, що приватизовані шляхом викупу. За це низьколіквідне майно ЛМР отримала 55 млн грн".
Він додав, що якщо у цьому році ЛМР запланувала отримати від оренди комунального майна 18 млн грн, то на наступний рік має намір поставити план у 24 млн грн.
Попри це Є.Климкович визнає важливість посилення контролю за дотриманням орендарями істотних умов договорів оренди комунального майна міста. "Відповідно до рішення, ухваленого на останньому виконкомі, в управлінні комунального майна відбувається реорганізація, яка має завершитися до 1 січня 2008 року. В структурі управління буде виокремлено цілий відділ контролю, й штат доведено до 6 працівників, - прокоментував він - Дотримання істотних умов договорів, однією з яких і є використання комунального майна за цільовим призначенням, - є для нас одним із найважливіших пріоритетів на сьогодні. У наступному році буде жорсткіший контроль, і адекватна реакція до тих орендарів, які не дотримуються істотних умов договору. За виявленими фактами недобросовісним орендарям відмовлятимемо у переукладенні договорів або витребовуватимемо приміщення у судовому порядку".
Начальник управління комунального майна ЛМР поінформував, що у 2008 році заплановано розробити нормативний акт, який запропонує шляхи спрощення процедури проведення комерційних і некомерційних конкурсів на право оренди комунального майна територіальної громади Львова. "Як на мене, процедура є надто забюрократизованою і надто тривалою. Від моменту надходження заявки до прийняття рішення проходить 2-3 місяці, стільки ж часу - до моменту укладення договору з орендарем. Ці процедури треба максимально спростити і скоротити в часі", - заявив Є.Климкович.
Також, за його словами, на перший квартал наступного року заплановано розробити нормативний акт, яким буде запропонована методологія врахування невід’ємних покращень орендованого майна під час його приватизації, шляхом викупу. "Щоб це було вигідно орендарям і місту", - зазначив Є.Климкович.