Цьогоріч на Львівщині про замінування повідомляли 13 разів

16:05, 7 вересня 2012

Цього року у Львові та області було 13 повідомлень про замінування. Всі вони виявились неправдивими. До кримінальної відповідальності притягнули 10 «псевдомінерів».

Цьогоріч на Львівщині зафіксовано 13 повідомлень про замінування. Жодне з них не підтвердилось, повідомляють у відділі зв’язків з громадськістю ГУ МВС України у Львівській області.

Проте збитки, які спричинив кожен з «псевдомінерів» є значними. Лише один виїзд на місце події коштує державі декілька тисяч гривень, йдеться у повідомленні.

«Такі «жарти» анонімів подекуди є вкрай жорстокими, адже від них іноді на межі життя і смерті може опинитися людина. До прикладу, 22 лютого молодий чоловік повідомив правоохоронців про закладену вибухівку в одному з корпусів Львівського військово-клінічного госпіталю Міністерства оборони України, розташованого у Львові на вулиці Чехова. При цьому він сказав, що вибухівка спрацює о 12.00. У медзакладі розпочали термінову евакуацію хворих, у тому числі тих, за життя яких боролися лікарі», - повідомляють правоохоронці.

Працівники міліції затримують практично 100% анонімних «мінерів». Їм загрожують як великі штрафи, так і в’язниця.

Зокрема, усі порушені цьогоріч кримінальні справи за ознаками частини 1 статті 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) передбачають штраф або позбавлення волі.