У 2016 році на реставрацію пам’яток архітектури у Львівській області заплановано виділити дев'ять мільйонів гривень. Ця сума зафіксована Програмою охорони і збереження культурної спадщини Львівської області на 2016-2018 роки, яку затвердили сьогодні, 29 березня, на сесії Львівської обласної ради.
З цих коштів чотири мільйони гривень виділять для проведення першочергових протиаварійних робіт на 12 пам’ятках дерев'яної сакральної архітектури у восьми районах області. На п’яти пам’ятках національного значення за 350 тисяч гривень встановлять сучасну систему пожежогасіння, повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.
З’явилася надія врятувати і Поморянський замок у Золочівському районі. Принаймні за 700 тисяч гривень чиновники обіцяють розробити проектну документацію та провести протиаварійні роботи на цій пам’ятці національного значення.
Окрім того, 760 тисяч гривень передбачено для виготовлення проектно-кошторисної документації на комплексну реставрацію чотирьох дерев'яних храмів Львівщини, які внесені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
За інформацією департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА, 60 пам'яткам області виготовлять паспорти, а 120 нововиявленим об’єктам ― облікову документацію. На це передбачено виділити 700 тисяч гривень.
Серед інших запланованих проектів зі збереження культурної спадщини ― дослідження, вивчення та впорядкування восьми історичних кладовищ, поховань та меморіалів у п’яти районах області (320 тис. грн); пошук і впорядкування поховань жертв війни та політичних репресій у 10 районах області (600 тис. грн); впорядкування поховання та спорудження пам’ятного меморіалу на Верецькому перевалі (700 тис. грн); проведення археологічних досліджень (340 тис. грн).
Зазначимо, що у 2015 році на реалізацію «Регіональної програми розбудови сфери охорони культурної спадщини Львівської області на 2013-2015 роки» із загального фонду обласного бюджету було використано близько 10 млн грн.