"З 1 січня цього року усі договори оренди державної власності мають проводитися виключно на конкурсних засадах. Практика півріччя показала, що основна маса конкурсів відбувається за участі лише одного заявника. Ми з початку року уклали 25 договорів оренди, і в 90% випадків орендарем став заявник, який ініціював питання оренди на той чи інший об’єкт. Більше ніхто на конкурс не зголошувався", - зазначила сьогодні, 16 червня, начальник регіонального відділення Фонду держмайна у Львівській області Наталія Горлач.
З її точки зору, конкурсний метод не виправдовує себе. "Це свідчить, що конкурсні засади треба використовувати лише для привабливих об’єктів, а для решти повернути стару методику", - сказала вона.
За словами Н. Горлач, регіональне відділення звернулося в центральний апарат Фонду Держмайна з проханням узагальнити практику проведення конкурсів на оренду держмайна усіх регіональних відділень за шість місяців цього року, і зробити висновки. "Ми зараз хочемо, щоб ФДМУ підкоригував норму 118 статті закону "Про державний бюджет 2007 року" в такий спосіб, щоб було чітко прописано для яких саме об’єктів слід застосовувати конкурсні засади, а для решти об’єктів все-таки повернути стару процедуру. Тому що за старою процедурою договір відбувався у межах двох місяців, а за конкурсною процедурою - від 4 до 6 місяців. Зазнають збитків балансоутримувачі, орендарі, також затримуються надходження до бюджету", - додала вона.