Цьогоріч в області ознакують 40 місць, які пов’язані з сучасними героями, видатними діячами, історією, культурою та релігією. Проект стартує у червні. Про це під час брифінгу розповіла директорка департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Мирослава Туркало.
«Вивчення історії своєї країни є надзвичайно важливим. І є безліч постатей, які відіграли вагому роль в історії нашої держави, та про внесок яких багато хто не знає. І у нас виникла ідея ознакування місць на дорогах пов’язаних з нашою історією. Це будуть інформаційні таблиці на дорогах загальнодержавного значення із зазначенням події, або ж особистості, яка мала місце в нашій історії», – зазначила Мирослава Туркало.
На ознакування об’єктів в обласному бюджеті цьогоріч передбачено 180 тис. грн.
«Попередньо з істориками, діячами культури та районами області ми сформували список із 40 об’єктів, які плануємо ознакувати. До прикладу, не кожен знає, що Яків Головацький був народжений у нас на Львівщині у селі Чепелі Бродівського району. І наше завдання донести цю інформацію до мешканців та гостей області. Сподіваємось, що інші області в майбутньому переберуть нашу ініціативу», – додала Мирослава Туркало.
Ознакування проведуть у межах реалізації «Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2018-2020 роки».
До слова, з нагоди відзначення 100-річчя Західно-Української Народної Республіки, в області встановлять інформаційні таблички з вказівниками місця розташування родинних сіл та могил найвідоміших діячів ЗУНР на Львівщині.
Це такі постаті: Андрій Мельник, полковник армії УНР, голова Проводу ОУН (Дрогобицький район, с. Воля Якубова), Віктор Курманович, генерал УГА (Золочівський район, с. Велика Вільшаниця), Олена Степанів, перша в світі жінка-офіцер, чотар УГА (Перемишлянський район, с. Вишнівчик), Григорій Трух, чотар УСС, автор пісні «Ой, у лузі червона калина» (Стрийський район, с. Гірне), Микола Маринович, генерал-хорунжий УСС (Яворівський район, с. Оселя).