Міжнародний турнір із художньої гімнастики «Багіра» традиційно зібрав атлеток на львівських килимах. Змагання із граційною назвою цьогоріч об'єднали на арені протистоянь рекордну для цих стартів кількість учасниць – майже 400 спортсменок. Своє право на нагороди доводили спортсменки від 5-літнього віку і до дорослої категорії. Поруч із українками за місце на п'єдесталі боролися гімнастки з Білорусі та Польщі.
Учасниця Тетяна Жильчук зазначає: «Треба виходити завжди в доброму настрої і націлюватися, що в тебе все вийде. Навіть, якщо припустилась помилки, не потрібно розчаровуватися, а далі з посмішкою працювати».
Є серед учасниць і ті, хто показує майстерність на «Багірі» уже багато років поспіль. Гімнастки згадують, як змагалися на цьому турнірі вперше. Наприклад, Вікторія Іванів згадує: «Уперше змагалась на цьому турнірі у 2007 році. Мені було 7 років. Звісно, це був не той рівень, який зараз я показую. Я, бувало, забувала вправи. Була зовсім малою дитиною, яка ще не розуміла, що таке гімнастика. Це був просто спорт, на який привела мама».
Аби претендувати на призові місця, гімнастки мають ідеально ладнати з предметами. Адже останнім часом правила стали дуже суворими щодо втрати реквізиту. Головна суддя змагань Катерина Сороковська розповідає: «Якщо предмет поруч із тобою приземлився, ти його просто випустила – півбалу знімають. Якщо зробила один крок від нього – це вже 0,7 бала. А якщо зробила два кроки, втрачаєш один бал. І навпаки, дуже великі бонуси ми отримуємо за роботу з предметом: всякі кидки, передачі, перекочування, великі кидки».
А за лаштунками – паралельне життя учасниць. Місце, де можна позбутись зайвих емоцій, провести останню репетицію перед виступом чи додати останні штрихи до образу. Пані Інна, яка робить макіяж учасниці, розказує: «У гімнастки мають дуже виділятися очі і губи, акцент іде на них. Для більш виразного погляду. Щоб образ був цілісним».
Цьогорічний турнір «Багіра» – вже 23-ій поспіль.