Цьогоріч у Львові реалізують 18 проектів у рамках програми «Громади в дії»

Для покращення благоустою міста у рамках проекту львів'яни зібрали понад ₴400 тис.

21:14, 14 березня 2017

18 мікрогромад пройшли усі етапи і наближаються до реалізації своїх проектів. У рамках програми «Громади в дії», яку втілює Інститут міста, ці мікрогромади уже до кінця року втілять задумані ідеї. Європейський Союз додає по 2 тис. євро громадам, які зуміли у зазначений термін зібрати із сусідами майже третину вартості свого проекту.

Свої ідеї подали 26 мікрогромад. Проекти стосувалися покращення умов проживання у районах. Мешканці громад мали зібрали 30% від вартості своїх проектів. Це вдалось зробити лише вісімнадцятьом.

«Ці 18 отримають дофінансування і вони будуть реалізовані, решта – лишаться проектами на папері. Але їх зможуть використовувати мешканці при поданні на громадські бюджети і можливо в подальшому зреалізувати», – каже керівниця проекту «Громади в дії» Анастасія Лепуга.

Ще дві громади не назбирали потрібної суми.Тож дофінансування, а це 2 тис. євро від ЄС, не отримають. А свої проекти зреалізують лише частково.

Об’єднати людей у мікрогромадах було важко, розповідають координатори.

«У мене була громада «Знесіння». Вона є такою історичною, давньою громадою і там люди є досить об’єднані. Вони переважно знають один одного і зібрати гроші не було проблемою. Зовсім інша ситуація – Рясне. Тут переважно будинки багатоповерхові, де люди не дуже добре знаються між собою, менше спілкуються і там було трошки важко», – розповідає координатор проекту в мікрогромадах Марта Гладка.

Для активних мешканців громад найважче було збирати гроші на проект.

«Ходили до людей, роздавали перед церквою оголошення, в школі поводили коляду. Стояли скриньки в магазинах, біля церкви», – розповів активіст із мікрогромади «Рясне-2» Тарас Стаховський.

Менше ніж за місяць мікрогромада «Щурата» зібрала майже 25 тис. грн. Тепер на місці, де колись росла обліпиха, встановлять антивандальний спортивний майданчик. А згодом на цій переритій ділянці облаштують сквер ім. Джона Леннона.

«Тут будуть такі тренажери мультифункційні, також гойдалки і каруселі для дітей. Тобто задіємо мешканців різного віку, щоб мали де проводити своє дозвілля», – каже активіст мікрогромади «Щурата» Василь Дмитрах.

Гуртом збирали гроші на Виговського, щоб тут облаштувати мультифукнціональний спортивний майданчик.

«Тих коштів тільки буде достатньо, щоб зробити огорожу і можна буде ще дещо доробити. Тут вода стоїть, ми бордюрами піднімаємо дороги, кидаємо труби», – говорить активіст із мікрогромади «Скнилівок» Павло Буяр.

Загалом мешканці у всіх мікрогромадах зібрали майже 400 тис. грн. Окрім своїх заслужених 2 тис. євро успішні громади отримають ще додаткове фінансування від Євросоюзу.