Цьогоріч у Львові відреставрували 94 дерев’яні вікна та 24 брами

11:33, 8 грудня 2011

У цьому році в межах співпраці Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) у місті відреставровано 94 дерев’яні вікна та 24 брами. Про це поінформувала начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко.

«Альтернатива встановлення пластикових вікон є – це реставрація дерев’яних вікон спільно з Німецьким товариством (GIZ) та Львівською міською радою. Адже у місті діє Програма співфінансування реставрації автентичних дерев’яних вікон, яка полягає у тому, що 60% вартості реставраційних робіт сплачує GIZ, 20% - місто і ще 20% - мешканці», - розповіла Лілія Онищенко.

Нагадаємо, у Львові процедуру заміни дерев’яних вікон на пластикові у центрі Львова зробили більш жорсткою, повідомляє прес-служба Львівської міськради.

«Відповідно до рішення виконавчого комітету, встановлено правила для районних адміністрацій: у місячний термін після виявлення самовільної зміни в історичному ареалі вони зобов'язані звертатися до суду про повернення до попереднього стану. Також прийнято рішення стосовного того, що заміна дверних і віконних заповнень здійснюється лише у тому випадку, коли неможливо їх відреставрувати. Тобто, коли є відповідні висновки, що реставрація не можлива. Йдеться про те, що виконавчий комітет створив правила з метою посильного уникнення самовільної зміни віконних заповнень та установлення пластикових вікон. Відповідно, ми цю процедуру зробили більш жорсткішою, оскільки не у всіх випадках прислуховуються до рекомендації управління охорони історичного середовища.

Ми говоримо про те, що вікна є частиною будинку. Будь-яка зміна фасаду будинку, який є пам’яткою чи перебуває в історичному ареалі, потребує відповідних погоджень. Деякі порушення стану охорони історичного середовища підпадають під постанову адміністративного правопорушення. У випадку, коли люди не реагують, районні адміністрації звертаються до суду. Деякі мешканці самостійно приводять будівлі до попереднього стану», - зазначила начальник юридичного управління ЛМР Гелена Пайонкевич.

Отримати більше інформації щодо реставрації дерев’яних вікон чи брам можна за тел.: 275-13-08.

Довідка:

Стаття 92 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення вимог законодавства про охорону культурної спадщини передбачає штрафні санкції: для громадян від п’ятдесяти до ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850- 1700 гривень); для посадових осіб – від ста до ста п’ятдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян (1700 – 2550 гривень).